۱۳۸۸ شهریور ۱۴, شنبه

تجمعات اعتراضی خانواده ها در مقابل دادگاه انقلاب و زندان اوین ادامه یافت

بنابه گزارشات رسیده خانواده های دستگیرشدگان اخیر همچنان به تجمعات اعتراضی خود در مقابل دادگاه انقلاب و زندان اوین ادامه میدهند . آنها خواستار مطلع شدن از وضعیت عزیزان خود و آزادی آنها هستند.
روز شنبه 14 شهریور ماه همانند هفته های گذشته بيش از 100 نفر از خانواده بازداشت شده ها از ساعت 09:00 صبح همزمان با شروع ساعت كاري در مقابل دادگاه انقلاب تجمع كردند، تا به مسئولين دادگاه انقلاب به خصوص حداد و حيدري فر ثابت كنند كه اين بار هم همانند بارهای قبل به وعده و وعیدهای خود عمل نکردند وبه خانواده ها باز هم دروغ گفتند .در هفته گذشته دادگاه انقلاب اعلام كرده بود كه تا آخر هفته تعداد زيادي از بازداشت شده ها را آزاد مي كند البته قبل از آن هم اعلام كرده بود كه قبل از ماه رمضان آنها را آزاد مي كنند اما امروز كه درست 15 روز از ماه رمضان مي گذرد نه تنها عده زيادي را آزاد نكرده بلکه به تشكيل دادگاه فرمايشي ادامه داده هر هفته با دادن يك وعده دروغ سعی بر فریب خانواده ها دارند.عده اي از خانواده ها نيز نگران و مضطرب در جستجوي پيدا كردن فيش حقوقي و يا سند براي آزادي عزيزشان هستند و مي گفتند فيش حقوقي و سند از كجا پيدا كنند؟ با دفتر حيدري فر تماس گرفته اند و خواسته اند مقدار كفالت و يا وثيقه را كمتر كند كه تنها جوابي كه شنيده اند اين بوده كه همين كه هست اگر تهيه نكني او همچنان در بازداشت مي ماند
خانواده ها در حالي كه مسئولين دادگاه انقلاب و احمدي نژاد و خامنه ای را لعن و نفرين مي كردند و مي گفتند: تا كي بايد دروغ بشنويم تا كي مي خواهيد فرزندانمان را در زندان به جرم نكرده نگهداريد ملاقات كه نمي دهيد اجازه تماس تلفني هم به آنها نمي دهيد و اگر هم مي دهيد فقط 3-2 دقیقه حداقل به ما دروغ نگوييد و هر چه سعي مي كردند كه با دفتر حداد و حيدري فر تماس بگيرند يا تلفن در اختيار آنها قرار نمي دادند و يا كسي جوابگوئي تلفن آنها نبود و به محض اينكه مي گفتند از خانواده بازداشت شده ها هستيم تلفن را قطع مي كردند كه صداي اعتراضات آنها بالا می گرفت. لااقل اينقدر جرات داشته باشيد كه به من مادر ، به من پدر بگوييد چه بر سر فرزندم آورده ايد و يا مي خواهيد بياوريد. كه دو مامور از حراست دادگاه انقلاب جلو آمدند و آنها را تهديد كردند كه اگر سر و صدا كنند از فردا به آنها اجازه داخل شدن به دادگاه انقلاب را نمي دهند. که باعث شدت یافتن اعتراضات خانواده ها شد. به آنها می گفتند هر آنچه را که می توانستید بر سر ما آورده اید دیگر چیزی باقی نمانده که بخواهید بر سر ما بیاورید.

همزمان همچنین در مقابل درب دژباني زندان اوين در حدود 50 نفر از خانواده ها تجمع كردند و مي گفتند كه دادگاه انقلاب اين بار بايد به وعده خود عمل كند و عزيزان ما را آزاد كند اما نه تنها كسي جوابگوي آنها نبود بلكه تعداد ماموران جلو درب را براي كنترل بيشتر خانواده ها و جلوگيري از اعتراض آنها بيشتر كرده اند.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران،ادامه بازداشت دستگیرشدگان قیام مردم ایران،عدم اطلاع از عزیزانشان و پاسخگویی به خانواده های آنها ، وعده های دروغین دادگاه انقلاب به خانواده ها و تعیین وثیقه های سنگین را محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستار ارجاع پرونده نقض حقوق بشر این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد برای گرفتن تصمیمات لازم اجرا است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
14 شهریور 1388 برابر با 5 سبتامبر 2009

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشر


http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.: 0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: