۱۳۸۸ شهریور ۲۳, دوشنبه

تجمع اعتراضی خانواده ها در مقابل دادگاه فرمایشی

بنابه گزارشات رسیده خانواده های دستگیر شدگان صبح امروز در مقابل دادگاه فرمایشی تجمع اعتراض بر پا کردند .آنها همچنین تجمعات خود را در مقابل زندان اوین و دادگاه انقلاب ادامه دادند و خواستار آزادی عزیزان خود شدند.
روز دوشنبه 23 شهريور ماه از ساعت 09:00 صبح تعدادي از خانواده ها در مقابل دادگاه فرمايشي تجمع اعتراضی بر پا کردند و از همان ساعات ابتدايي نيروهاي انتظامي در خيابان اصلي محل تشكيل دادگاه و درب مقابل دادگاه مستقر شده بودند .رفته رفته كه به تعداد خانواده ها افزوده مي شد 2 ون نيروي انتظامي و 4 اتومبيل نيروي انتظامي همراه با 5 موتور سوار براي كنترل خيابان و خانواده ها مستقر شدند .
تعدادي از خانواده بازداشت شده ها نيز امروز به اميد ملاقات با عزيزانشان به زندان اوين رفته بودند كه هنگام ارائه برگه ملاقات به آنها گفته شد: زنداني آنها به دادگاه برده شده كه خانواده ها گفتند به احتمال زياد به خود زنداني هم روز دادگاه را اعلام نكرده اند و به صورت ناگهانی آنها را به دادگاه برده اند در غير اينصورت در تماس هاي تلفني كه با خانواده هايشان داشتند زمان تشكيل دادگاه را به آنها مي گفتند. اگر چه مسير رفت و آمد زندان اوين بسيار مشكل است اما خانواده ها سراسيمه و نگران با هر وسيله كه ممكن بود خود را به دادگاه رساندند.
تا جايي كه ساعت 10:20 تعداد خانوده ها يي كه در مقابل دادگاه فرمايشي تجمع كردند به بیش از 90 نفر رسيد و همچنان بر تعداد آنها افزوده می شد.
تعداد خانواده ها كه بيشتر شد نيروهاي انتظامي مرتبا به طرف خانواده ها یورش می بردند و مانع تجمع آنها در مقابل درب اصلي دادگاه مي شدند و به آنها مي گفتند حضورتان در اينجا بي فايده است .خانواده ها نيز كوتاه نمي آمدند و مي گفتند فرزندان ما به جرم نكرده در دادگاه محاكمه مي شوند آنوقت شما مي گوييد برويد و اينجا نايستيد .اينجا هم زمين خداست حق چنين برخوردي را نداريد عزیزانمان را آزادی کنید تا ما هم تجمع نکنیم.
خانواده ها نيز با نگراني در كنار هم مي ايستادند و مي گفتند اين بار چه برچسبي را مي خواهند به آنها بزنند و آنها را به چه جرمي متهم مي كنند ؟ بر سر آنها چه مي خواهند بياورند؟

از طرفي دیگر از صبح ، در حدود 50 نفر از خانواده بازداشت شده ها به اميد ملاقات با عزيزانشان به سالن ملاقات زندان اوين رفتند و برگه ملاقات را پر كردند كه طبق روال گذشته به عده كمي ملاقات داده شد.به عده ای گفته شد ملاقات نداريد و به عده اي هم گفته شد زنداني شما به دادگاه برده شده .خانواده هايي كه به آنها ملاقات داده نشد به سراغ خانواده هايي كه ملاقات داشتند مي رفتند و از آنها مي خواستند هنگام ملاقات از زنداني آنها نيز خبر بگيرد و بعد از ملاقات به سراغ آنها مي رفتند و در مورد وضعيت جسمي بازداشت شده ها مي پرسيدند .
اكثر كساني كه با زنداني خود ملاقات كرده بودند از لاغري و ضعف جسمي زیاد آنها شكايت مي كردند و با گريه در مورد وضعيت جسمي آنها صحبت مي كردند و احمدي نژاد و خامنه اي را نفرين مي كردند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
23 شهریور 1388 برابر با 14 سبتامبر 2009


http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.: 0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: