۱۳۸۸ شهریور ۱۵, یکشنبه

شدت یافتن اعتراضات خانواده های دستگیر شدگان در دادگاه انقلاب

روز يكشنبه 15 شهريور ماه نزديك به 80 نفر از خانواده بازداشت شده ها كه بيشتر آنها مادران و همسران بازداشت شده ها بودند. از ساعت 09:00 صبح در مقابل دادگاه انقلاب تجمع كردند و وقتي تعداد آنها بيشتر شد به داخل دادگاه رفتند و به اعتراضات خود شدت بخشیدند تا به آنها اجازه داده شود که تعدادي از خانواده ها به نمايندگي ازبقيه خانواده ها به دفتر حداد و يا حيدري فر بروند و از آنها بخواهند تا هر چه زودتر عزيزانشان را آزاد کنند و يا اینکه جواب نامه هايي كه تا به امروز منشي دفتر حداد به بهانه سرگرم كردن خانواده ها از آنها گرفته بود و به هيچ كدام از نامه ها جوابي داده نشده را بگيرند كه هر چه خانواده ها فشار آوردند نتوانستند اجازه ورود به دفتر يكي از آنها را بگيرند .
هنگامي كه خانواده ها به بي اعتنايي مسئولان و عدم اجازه آنها به خانواده ها مبني بر صحبت كردن با آنها اعتراض كردند يكي از كاركنان دادگاه انقلاب با لحنی تهدید آمیز و تحقیر کننده به آنها گفت: اينجا كه خانه خاله نيست كه هر كجا دلتان مي خواهد برويد اگر تا الان نمي دانستيد حالا بدانيد كه اينجا دادگاه انقلاب و يك مركز امنيتي است و به هر كسي اجازه رفتن به دفتر قاضي داده نمي شود مي خواهيد برويد دادو فرياد كنيد برويد هر كجا كه مي خواهيد داد بزنيد كار خودتان را سخت تر مي كنيد.
با شنیدن اینگونه جوابهای سر بالا صداي اعتراض خانواده ها بالا رفت كه اگر اينجا حرفمان را نزنيم پس كجا حرف بزنيم؟ كجا بايد حق مان را بگيريم؟اينجا مي آييم يا جواب نمي دهيد يا تهديد مي كنيد به جلوي قوه قضاييه مي رويم حتي اجازه داخل شدن به ما نمي دهيد به جلوي زندان اوين مي رويم مامورانتان را به جانمان مي اندازيد كه از زمين خدا بيرون برويم به جاي جواب دادن به اينجا و آنجا پاس مي دهيد.به ما جواب بدهید که حداد و حیدری فر به منظور رسیدگی به امور مردم اینجا هستند و یا اینکه به منظور رسیدگی به امور شخصی خودشان هستند.اینجا دادگاهی است که باید به مردم جواب دهد و یا اینکه ملک شخصی حداد است؟
نزديك به 3 ماه است كه عزيزانمان را بازداشت كرديد اجازه ملاقات نمي دهيد به جرم نكرده محاكمه شان مي كنيد هر بلايي كه توانستيد بر سر آنها و ما آورده ايد تا حرف زديم تهديد مان كرديد باز هم مي گوييد حرف نزنيم كارمان سخت تر مي شود ؟
.كاركنان دادگاه انقلاب كه از جواب دادن به خانواده ها درمانده شده بودند به آنها گفتند: يا برويد بنشينيد يا بيرون برويد و بگذاريد بقيه به كارشان برسند .كه باز هم خانواده ها جواب دادند ما هم كار داريم همين جا مي مانيم تا كارمان انجام شود.شما از بیت المال حقوق می گیرید که به کار ما رسیدگی کنید.
تعدادي از خانواده ها نيز كه براي عزيزانشان كفالت و سند گذاشته بودند اما هنوز آزاد نشده بودند به دادگاه انقلاب آمده بودند از دفتر حداد مي خواستند كه نامه آزادي را به خودشان بدهند تا به زندان ببرند و عزيزشان را آزاد كنند كه به آنها هم گفته شد ما نامه را به دست خانواده نمي دهيم خود دادگاه از طريق پيك نامه آزادي را به زندان مي فرستد كه خانواده ها اعتراض كردند كدام پيك؟ مگر چند روز طول مي كشد كه پيك به زندان برسد ما چند روز است وثيقه گذاشته ايم؟ و هر بعد از ظهر به اميد آزادي به جلوي درب زندان مي رويم و تا 12 شب آنجا مي مانيم اما دريغ از آزادي اگر مي خواهيد آزاد كنيد بدون دردسر آزاد كنيد اگر نمي خواهيد آزاد كنيد بگوييد تا ما هم تكليف خودمان را بدانيم اگر بلايي سرشان آورده ايد بگوييد تا ما هم بدانيم.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،ادامه بازداشت و تحت فشار قرار دادن دستگیر شدگان اخیر ، عدم پاسخگویی ،تحت فشار قرار دادن و بی اطلاع نگه داشتن خانواده ها از عزیزانشان را محکوم می کند و از دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار ارجاع پرونده نقض حقوق بشر این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
15 شهریور 1388 برابر با 6 سبتامبر 2009


http://pejvakzendanyan.blogfa.com
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.: 0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: