۱۳۹۵ بهمن ۲۹, جمعه

انتقال ۲ زندانی به سلول انفرادی زندان مرکزی خرم آباد جهت اجرای حکم ضدبشری اعدام


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » غروب امروز بطور شتابزده و ناگهانی   ۲ زندانی را از بند زندان مرکزی خرم آباد خارج و به سلول انفرادی  جهت اجرای حکم ضدبشری اعدام منتقل نمودند .
روز جمعه  ۲۹ بهمن ماه دو زندانی از بند ۱ زندان مرکزی خرم آباد جهت اجرای حکم ضدبشری اعدام به سلولهای انفرادی منتقل شدند . این ۲ زندانی باجناق و هر دو متاهل هستند .  بنابه گفته خانواده های آنها این ۲ نفر بی گناه می باشند و حتی شاکی آنها اشتباه نامه  را امضا و اعلام نموده است که این ۲ نفر هیچ ربطی به جرمی که به آنها نسبت داده اند  ندارند. تا به حال چندین بار حکم آنها شکسته است. اما بطور ناگهانی و عجولانه این ۲ نفر را از بندهایشان خارج  و برای اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل نمودند.
اسامی این ۲ زندانی که جهت اجرای حکم ضدبشری اعدام به سلولهای انفرادی منتقل شده اند به قرار زیر می باشد:
۱ ـ محمد میر حدودا ۳۵ ساله که در سال ۱۳۹۰ دستگیر شده است. از بند ۱ زندان مرکزی خرم آباد
۲ ـ امین میر دریکوند حدودا ۳۱ ساله که در سال ۱۳۹۰ دستگیر شده است   از بند ۱ زندان مرکزی خرم آباد
گفته می شود که این ۲ زندانی قرار است صبح روز شنبه   تنها به صرف خواست دادستان ولی فقیه در  خرم آبادبه دار آویخته شوند.
برادر خانم این ۲ زندانی  به نام محمد بابایی با شکایت خانمی که اعلام می دارد که از طرف این آقا مورد تعرض  قرار گرفته است  بازداشت می شود . آگاهی خرم آباد وی را تحت شکنجه های وحشیانه قرار می دهد و از او می خواهد که اعتراف کند که دامادهایشان در این قضیه شرکت داشته اند و او که سنش حدودا ۱۸ سال بود ناچار به اعتراف دروغین علیه دامادهایشان می شود. اما خانمی که پیش از این شکایت نموده بود اعلام می دارد که نفرات نامبرده فوق را نمی شناسد و هیچگونه شکایتی از آنها ندارد و این را بصورت کتبی در اختیار دادگاه قرار می دهد و به این دلیل بود که حکم آنها نقض می شود.اما امروز این ۲ نفر جهت اجرای حکم ضد بشری اعلام به سلولهای انفرادی منتقل می شوند.
 فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،انتقال این ۲ زندانی برای اجرای حکم ضدبشری اعدام را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند  محکوم می کند و از دبیر کل سازمان ملل متحد ، کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه حقوق بشر  در امور ایران و سایر مراجع بین المللی خوهان اقدامات عملی برای پایان دادن به کشتار زندانیان در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۹ بهمن ۱۳۹۵ برابر با ۱۷ فوریه ۲۰۱۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: