۱۳۹۵ بهمن ۲۹, جمعه

۶ زندانی در زندان مرکزی بیرجند به دار آویخته شدند یکی از ۶ زندانی از هموطنان بلوچ بود.


روز پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه طی یک اعدام جمعی ۶ زندانی را در زندان مرکزی بیرجند به دار آویخت. زندانی حمید مالکی از هموطنان بلوچ یکی از ۶ زندانی بود که روز گذشته به دار آویخته شد.او متاهل و دارای فرزند بود .
روز سه شنبه ۲۶ بهمن ماه ۹ زندانی جهت اجرای حکم ضدبشری اعدام به سلولهای انفرادی زندان بیرجند منتقل شدند ۶ نفر از آنها اعدام شدند و حکم اعدام  ۳ نفر دیگر به تعویق افتاد.
موج لاینقطع  و تقریبا روزانه اعدام های جمعی جوانان زندانی  در کشتارگاه های ولی فقیه در سراسر کشور ادامه دارد.آخوندهای ضدبشر برای جلوگیری از محکومیت جهانی از اعلام اعدام ها در کشتارگاه های خویش خوداری می کنند. موج اعدام ها در پی اعتراضات گسترده و رو به گسترش در مردم ایران برای احقاق حقوق خویش صورت می گیرد تا فضای رعب و وحشت ایجاد نماید . اعدام های جمعی تنها حربه آخوندهای ضدبشر است برای حفظ رژیم ضدبشری  خویش است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اعدام های جمعی و تقریبا روزانه در کشتارگاه های ولی فقیه آخوند علی خامنه ای جنایتکار علیه بشریت و جنایتکار جنگی را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل سازمان ملل متحد ، کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه حقوق بشر  در امور ایران و سایر مراجع بین المللی خوهان اقدامات عملی برای پایان دادن به کشتار زندانیان در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۹ بهمن ۱۳۹۵ برابر با ۱۷ فوریه ۲۰۱۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: