۱۳۹۵ بهمن ۱۷, یکشنبه

افزایش فشارها و اذیت و آزارها بر زندانیان در زندان مرکزی زاهدان


بنا به گزارشات رسیده به « به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » اذیت و آزار زندانیان در زندان مرکزی زاهدان به عناوین مختلف توسط زندانبانان ولی فقیه.
در طی روزهای اخیر افسر نگهبانی به نام «غدیر» بعد از خاموشی در حالیکه زندانیان در حال استراحت بودند به بند آنها یورش برده و وحشیانه وسایل آنها را تخریب کرده است. این در حالی است که طبق قوانین خودشان  زندانبانان بدون دستور قضایی حق بازرسی از بندها در شب و بعد از خاموشی را ندارند. از طرفی افسر نگهبان  دیگری به نام مهدی جهان تیغ  با رفتار وحشیانه به زندانیان هتک حرمت کرده و حتی به قومیت آنها نیز توهین می کند و آنها را با القاب ناشایست مورد خطاب قرار می دهد.
همچنین صبح روز یکشنبه ۱۷ بهمن ماه نیز زندانبانان ولی فقیه به بند ۳ اتاقهای ۹،۱۰ و ۱۱ این زندان یورش برده و تلویزیون زندانیان که با هزینه  شخصی خودشان خریداری کرده بودند  را با خود برده اند. زیرا زندانیان در حال نگاه کردن سریال تلویزیونی  فرار از زندان که از صدا و سیمای آخوندها  پخش می شود  بودند که  دیدن این سریال از طرف زندانبانان به دلایل نامعلومی  ممنوع اعلام شده است.
از طرفی دیگربه دنبال افزایش فشارها بر زندانیان در زندان مرکزی زاهدان کیفیت نان زندان به شدت پایین آمده است به طوریکه به گفته زندانیان کاملا خمیر و غیرقابل خوردن است . اکثر زندانیان در زندان زاهدان از اقشار فقیر جامعه هستند و قادر به خریدن مواد غذایی نیستند و نان تنها غذای آنهاست که با پایین آمدن کیفیت نان این هم ازآنها سلب شده است . همچنین  از ساعت ۴ بعد از ظهر روز شنبه ۱۶ بهمن ماه تا حوالی ظهر روز یکشنبه نیز آب زندان زاهدان به کل قطع بوده است که فشار بر زندانیان را  افزایش داده است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران افزایش فشارها و اذیت و آزار زندانیان در زندان مرکزی زاهدان توسط زندانبانان ولی فقیه را به شدت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر ،گزارشگر ویژه و سایر مراجع بین المللی خواستار دخالت فوری برای پایان دادن به فشارهاعلیه  زندانیان بی دفاع در ایران توسط  رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست او است.
                                                                فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۱۸ بهمن ٩٥ برابر با ۵  فوریه  ٢٠١۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193


طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: