۱۳۹۵ بهمن ۲۵, دوشنبه

رژیم ولی فقیه دو زندانی را در زندان زابل به دار آویخت


بنا به گزارش ارسالی  به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »صبح امروزحکم ضدبشری اعدام در مورد ۲ زندانی پس از دو روز شکنجه روحی و جسمی  در زندان زابل به اجرا درآمد.
روز دوشنبه  ۲۵ بهمن دو زندانی از بندهای ۱ و۲ زندان مرکزی زابل را که دو روز  آنها را بدون آب و غذا  و در سرما به نردهای زندان بسته بودند به دار آویختند.این ۲ زندانی طی دو روز گذشته تحت شکنجه های جسمی و روحی طاقت فرسایی قرار داشتند.
 اسامی این ۲ زندانی که صبح امروز در زندان زابل به دار آویخته شدند به قرار زیر می باشد;   
۱ـ ظاهر نوهتانی فرزند علی ۳۰ ساله ۵ سال   در بند ۱ زندان زابل بسر می برد. وی به جرم مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود
۲ـ محمد سارانی فرزند شریف ۲۶ ساله و۵ سال در بند ۲ زندان زابل زندانی بود وی نیز به اتهام مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اعدام قرون وسطایی این ۲ زندانی و شکنجه ۲ روزه آنها  به صورت  بستن  آنها  به نرده های زندان و نگهداری آنها به همین وضع بدون آب و غذا و در سرمای شدید  را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل سازمان ملل ، کمیسر عالی حقوق بشر ، گزارشگر ویژه حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی می خواهد تا به این اعمال وحشیانه و غیر انسانی علیه زندانیان بی دفاع  واکنش نشان دهند و خواستار ارجاع فوری پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد  به منظور پایان دادن به شکنجه ، کشتار ، اعدام و سرکوب جوانان و مردم ایران است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۳۵ بهمن ۱۳۹۵ برابر با ۱۳ فوریه ۲۰۱۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193
طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشدهیچ نظری موجود نیست: