۱۳۹۵ بهمن ۲۳, شنبه

انتقال ۲ زندانی جهت اجرای حکم ضد بشری اعدام در زندان زابل


بنا به گزارش ارسالی  به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »صبح امروز۲ زندانی جهت اجرای حکم ضد بشری اعدام در زندان زابل به نرده های دیوار زندان بسته شدند .
صبح امروز شنبه ۲۳ بهمن ماه ۲ زندانی را جهت اجرای حکم قرون وسطایی و غیر انسانی از بندهای خود خارج کردند و به طرز وحشیانه ای به نرده های دیوار زندان زابل بستند و گفته می شود که  صبح فردا به دار آویخته  خواهند شد. شیوه غیر انسانی و وحشیانه زندانبانان ولی فقیه در زندان زابل در مورد زندانیان اعدامی به این گونه است که آنها را از سلول خارج کرده  ودر سرمای زمستان و یا  گرمای تابستان  تا زمان اعدام بدون آب و غذا به نرده های پشت دیوار زندان می بندند . اسامی ۲ زندانی که امروز به نرده های دیوار زندان بسته شده اند تا احتمالا صبح  فردا  به دار آویخته شوند به قرار زیر می باشد:
۱ـ ظاهر نوهتانی فرزند علی ۳۰ ساله ۵ سال است که در بند ۱ زندان زابل بسر می برد. وی به جرم مواد مخدر به اعدام محکوم شده است
۲ـ محمد سارانی فرزند شریف ۲۶ ساله و۵ سال است که در بند ۲ زندان زابل زندانی است وی نیز به اتهام مواد مخدر به اعدام محکوم شده است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران بستن غیر انسانی  ۲ زندانی به نرده های زندان و نگهداری آنها به همین وضع بدون آب و غذا و در سرمای شدید زمستان به منظور اجرای حکم قرون وسطایی اعدام را به عنوان جنایت علیه بشریت به شدت محکوم می کند و از دبیر کل سازمان ملل ، کمیسر عالی حقوق بشر ، گزارشگر ویژه حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی می خواهد تا به این اعمال وحشیانه و غیر انسانی علیه زندانیان بی دفاع بشدت واکنش نشان دهند و خواستار ارجاع فوری پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به منظور پایان دادن به شکنجه ، کشتار ، اعدام و سرکوب جوانان و مردم ایران است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ برابر با ۱۱ فوریه ۲۰۱۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
گزارسگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: