۱۳۹۵ بهمن ۲۶, سه‌شنبه

انتقال گروهی جهت اجرای حکم ضد بشری اعدام در زندان بیرجند


بنا به گزارشات ارسالی به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » انتقال گروهی جهت اجرای حکم قرون وسطایی اعدام به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم اعدام
روز سه شنبه ۲۵ بهمن ماه چندین زندانی در زندان بیرجند جهت اجرای حکم ضد بشری اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند.نام یکی از این زندانیان حمید مالکی از هموطنان بلوچ است . این زندانی در یک تماس تلفنی به خانواده خود اطلاع داده است که روز چهارشنبه ۲۶ برای آخرین ملاقات به زندان بیرجند مراجعه کنند.این زندانیان قرار که روز پنجشنبه ۲۷ بهمن به دار آویخته خواهند شد.
لازم است که هموطنان در داخل ایران و همچنین خارج از ایران نسبت به اعدام های جمعی جوانان  دست به اعتراضات گسترده بزنند و خواهان توقف اعدام های جمعی جوانان در ایران شوند. سکوت  در مقابل جنایت علیه بشریت آخوندهای ضدبشر باعث خواهد شد که جان جوانان بیشتری را در معرض خطر قرار گیرد .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران انتقال گروهی زندانیان جهت اجرای حکم قرون وسطایی اعدام را به شدت محکوم می کند و از دبیر کل سازمان ملل ، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران و کمیساریای عالی حقوق بشر می خواهد که به سکوت و بی عملی خود در قبال کشتار زندانیان بی دفاع توسط رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای پایان داده و خواستار ارسال فوری پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ برابر با ۱۴ فوریه ۲۰۱۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: