۱۳۹۵ شهریور ۹, سه‌شنبه

انتقال حداقل یک زندانی جهت اجرای حکم ضدبشری به سلولهای انفرادی زندان زاهدانبنا به گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »  روز گذشته حداقل یک زندانی جهت اجرای حکم ضدبشری اعدام به سلولهای انفرادی بند قرنطینه زندان زاهدان منتقل گردید.
روز سه شنبه ۹ شهریور ماه زندانی داود بهداد ۲۸ ساله  که نزدیک به ۶ سال در زندان زاهدان زندانی بود جهت اجرای حکم قرون وسطایی اعدام  از بند ۳  به سلول انفرادی بند قرنطینه معروف به شکنجه گاه زندان زاهدان منتقل گردید.
طی روزهای گذشته موج گسترده ای از اعدام های جمعی در شهرهای مختلف ایران به اجرا گذاشته شده است. تقریبا اکثر اعدام های جمعی که صورت میگیرد توسط قوه قضاییه ولی فقیه اعلام نمی گردد و بصورت مخفیانه انجام می شود. هدف از اعدام های جمعی در ایران ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ،اعدام های جمعی مستمر در ایران را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به اعدام در ایران  خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.


فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۱۰ شهریور٩٥ برابر با ۳۰اوت ٢٠١٦

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشرسازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه اعدام سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين المللTel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران با ذکر منبع مجاز است.

هیچ نظری موجود نیست: