۱۳۹۵ مرداد ۲۱, پنجشنبه

بیانیه زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان «آمرین و عاملین این جنایتها را در یک دادگاه محاکمه و مجازات نمایید»

 بیانیه زندانیان سیاسی زندان مرکری زاهدان در سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی سال ۶۷  و تقاضا از دادگاه جنایی بین المللی بمنظور محاکمه و مجازات آمرین و عاملین این کشتار و سایر کشتارهای متعاقب آن بخصوص کشتارها در استان سیستان و بلوچستان ایران. این بیانیه جهت اطلاع عموم و ارسال به مراجع مربوطه و انتشار در رسانه ها  در اختیار« فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران»  قرار داده شده است . بیانیه به قرار زیر می باشد :

 اعدام و جنایت رژیم ولی فقیه  ایران علیه زندانیان سیاسی از سال ۱۳۶۰ تا سال ۱۳۹۵ .
ریاست محترم دادگاه جنایی بین المللی،
سلام علیکم ،
درخصوص گوشه ای از جنایتها و اعدامهای رژیم ولی فقیه حاکم بر  ایران از طریق این  نامه به استحضار می رسانیم این رژیم غاصب در طول این ۳۸ سال هیچ وقت از شکنجه ، جنایت و اعدام دست نکشیده است ، حقوق بشر را پایمال کرده و هیچ وقت هم نمی خواهد از این همه جنایات دست بکشد.
 یکی از جنایتها و نسل کشی که  این رژیم مرتکب شده است   بر می گردد به سال ۱۳۶۷ در ماه مرداد که این ماه معروف  شده بود به ماه قتل عام زندانیان سیاسی .این رژیم در طول این ماه سی هزار زندانی سیاسی  را به دار آویخت به خاطر اینکه اینها از حقوق خودشان و مردم ایران  دفاع کرده بودند و از این ۳۰ هزار تعداد زیادی  از استان سیستان و بلوچستان بودند.
 و همین طور جنایتها سلسله وار ادامه داشته است.در سال۱۳۸۸  دو عالم برجسته در استان سیستان و بلوچستان مولوی عبدالقدوس مولودزهی و مولوی محمدیوسف سهراب زهی را از زمان دستگیری بعد از ۲ ماه در یک روز در زندان زاهدان به دار آویختند .
 در سال ۱۳۹۲ حبیب ریگی ، عبدالوهاب ریگی، مهرالله ریگی، حامد وکالت، سعید نارویی، مولوی سلمان میایی و ۱۰ نفر دیگر به همراه این ۶ نفر مذکور صرفا جهت انتقام گیری که خود دادستان استان سیستان و بلوچستان آقای مرزیه دستور دادند در یک روز اعدام شدند. تعدادی از این ۱۶ نفر محکوم به حبس شده بودند ولی دادستان رژیم ولی فقیه حکم اعدام این عزیزان را صادر کرد.
در سال ۱۳۹۳ دو نفر دیگر از زندانیان سیاسی به نام عبدالوحید شه بخش و محمود شه بخش را اعدام کردند .
لازم به ذکر است اعدام  این دسته از عزیزانی که از سال ۸۶ تا سال ۹۳ که اسامی آنها ذکر شد تنها گوشه ای کوچک  از جنایتهای رژیم در زندان زاهدان بوده و کسانی که مخفیانه در اداره اطلاعات اعدام شده اند و یا در زیر شکنجه شهید شده اند جای خود دارد.
 جنازه عزیزانی که اسامی آنها ذکر شد و بقیه دوستان هیچ وقت به خانواده هایشان تحویل داده نشده و خود رژیم در قبرستانی در اطراف زاهدان در مکانی نامعلوم به قول خودشان بنام  قبرستان لعنت آباد  در کمال بی احترامی مدفون کرده است . یک نفر از عزیزان بنام عبدالغنی گنگوزه ای در سال ۹۴ اعدام شد .
در آخر از شما مقامات دادگاه بین المللی جنایی خواستاریم که آمرین و عاملین این جنایتها را در یک دادگاه  محاکمه و مجازات نمایید تا از بیشتر شدن این جنایتها جلوگیری نمایید .
از طرف زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان
مرداد ماه ۱۳۹۵
 حمزه ریگی، مولوی نورالدین کاشانی، مولوی عبدالواحد شهنوازی، مولوی عبدالرحیم بلوچ زهی،مولوی امان الله رئیسی ، بشیراحمد حسین زهی، عابد بم پوری، میثم چندانی، محمدحسین ریگی، اسحاق کلکلی، محمود کلکلی، علی زین الدینی، حسن دهواری، عبدالصمد هود، عطاالله هود، بشیراحمد بلیدهی، درمحمد شه بخش، اسماعیل محمدزهی، ستار بهرام زهی، ابوبکر باران زهی، مصیب وطن خواه، نوید سپاهی، حیات نوتی زهی، شهاب دهواری، عبدالخالق ریگی.
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: