۱۳۹۵ شهریور ۲, سه‌شنبه

انتقال ۲ زندانی سیاسی به شکنجه گاه اطلاعات سپاه برای گرفتن اعتراف زیر شکنجه


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » بازجویان اطلاعات سپاه ۲ زندانی سیاسی را از بند ۳ زندان زاهدان  به شکنجه گاه  اطلاعات سپاه پاسداران زاهدان منتقل نمودند .
روز یکشنبه ۳۱ مرداد ماه بازجویان اطلاعات سپاه ،زندانی سیاسی  هموطن بلوچ محمد شه بخش حدودا 33 ساله و اسماعیل محمد زهی 23 ساله را از بند ۳ زندان زاهدان به شکنجه گاه اطلاعات سپاه پاسداران منتقل کردند . هدف از انتقال این زندانیان سیاسی به شکنجه گاه  اطلاعات سپاه پاسداران  گرفتن اعتراف ازآنها است. بازجویان به منظور وادار کردن  زندانیان سیاسی به اعتراف علیه خود آنها  را تحت وحشیانه ترین شکنجه های ضدبشری  و قرون وسطایی قرار می دهند و بر مبنای این اعترافات که زیر شکنجه گرفته می شود علیه زندانیان سیاسی احکام سنگین و غیر انسانی صادر می کنند.

زندانیان سیاسی محمد شه بخش و اسماعیل محمد زهی حدودا ۱۴ ماه پیش در میرجاوه مورد یورش مامورین اطلاعات سپاه پاسداران قرار گرفتند  در این یورش آنها  مورد اصابت گلوله قرار گرفتند، سپس  دستگیر و به اداره  اطلاعات زاهدان منتقل شدند. این ۲ زندانی به مدت ۴۳ روز با دست بند و پابند در سلولهای انفرادی زندانی بودند .آنها جمعا به مدت ۴ ماه در شکنجه گاه اداره اطلاعات زاهدان تحت شکنجه های وحشیانه قرار داشتند. بعد از آن بازجویان آنها را از سلولهای انفرادی وزارت اطلاعات خارج و به سلولهای انفرادی بند قرنطینه  زاهدان منتقل نمودند . آنها به مدت ۸ ماه از داشتن ملاقات و هرگونه تماس  با خانواده های خود محروم بودند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، انتقال این زندانیان سیاسی به شکنجه گاه اطلاعات سپاه ولی فقیه برای گرفتن اعتراف زیر شکنجه را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به اعدام و شکنجه در نظام ضدبشری ولی فقیه آخوند علی خامنه ای خواستار ارجاع پرونده وی به دادگاه جنایی بین المللی است .

فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۳ شهریور٩٥ برابر با ۲۴اوت ٢٠١٦

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
Tel.:0031620720193
طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزاشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايرانهیچ نظری موجود نیست: