۱۳۹۵ مرداد ۲۴, یکشنبه

ممانعت بازجویان وزارت اطلاعت از درمان زندانی سیاسی بهنام موسیوند که چندین روز دچار خونریزی داخلی است


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » زندانی سیاسی بهنام موسیوند چندین روز  است که دچار خونریزی است و شرایط جسمی وی حاد می باشد اما بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه با پیش کشیدن موانع مختلف  مانع اعزام وی برای درمان در خارج از زندان هستند.

زندانی سیاسی بهنام موسیوند ۳۰ ساله مدتی طولانی است که دچار خونریزی است  و وضعیت جسمی وی حاد می باشد .این زندانی سیاسی  از بیماری هموروئید و خونریزی روده بزرگ رنج می برد و بدلیل عدم تغذیه مناسب و عدم درمان روز به روز وضعیت جسمی وی وخیم تر می شود . او به دلیل خونریزی روده بزرگ قادر به خوردن غذا نبوده و در این مدت دچار لاغری و ضعف جسمی شده است.
 بهداری زندان اوین اعلام کرده که  قادر به درمان وی نیست و وی باید توسط یک متخصص  در بیمارستان خارج از زندان تحت درمان قرار گیرد اما بازجویان وزارت اطلاعات از اعزام وی به بیمارستان با ایجاد موانع غیر انسانی مختلف  جلوگیری می کنند.

زندانی سیاسی بهنام موسیوند علیرغم اینکه به وی وعده داده شده بود که روز یکشنبه ۲۴ مرداد ماه ۹۵ وی را به بیمارستان طالقانی اعزام خواهند کرد و ساعت حدود ۰۷:۰۰ صبح او را به منظور اعزام به بیمارستان  فرا خواندند اما  مامورین اعزام به منظور تحقیر وی و علیرغم وضعیت حاد جسمی این زندانی سیاسی  اصرار بر این داشتند که  به دستها و پاهایش دستبند و پابند بزنند که با مخالفت این زندانی سیاسی مواجه شد.چرا که این کار را خارج از حرمت انسانی دانست و با دخالت بازجویان وزارت اطلاعات از اعزام وی به بیمارستان ممانعت کردند.

 زندانی سیاسی بهنام موسیوند به دلیل فعالیتهای حقوق بشری برای چندمین بار  در خرداد ۱۳۹۵  بازداشت و روانه زندان اوین شد.  او پیش از این در سال ۹۳ مدتی در بند ۳۵۰ زندان اوین زندانی بود و به ۱ سال حبس محکوم شده بود .وی پیش از این از دادگاه ۲ سال حکم تعلیقی نیز دریافت کرده بود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، عدم درمان زندانیان سیاسی که از ناراحتی های حاد جسمی رنج می برند  را بشدت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواهان اقدام فوری برای نجات جان زندانیان بیمار در زندانهای رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای است.

فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
٢۴مرداد٩٥ برابر با ١۴اوت ٢٠١٦

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزاشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران

هیچ نظری موجود نیست: