۱۳۹۴ تیر ۱۰, چهارشنبه

زن زندانی عراقی خانم بسمه جبوری در ۸۲ ـ مین روز اعتصاب غذا به کوما فرو رفت


بنا به گزارشات رسیده  به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » زن زندانی عراقی بسمه جبوری در زندان قرچک ورامین (شهر ری) در ۸۲ ـ مین روز اعتصاب غذا برای دومین بار به کوما فرو رفت و به بیمارستان شهر ورامین منتقل گردید .
روز دوشنبه ۸ تیر ماه  زن زندانی عراقی در ۸۲ ـ مین روز اعتصاب غذا به کوما فرو رفت و با فریادهای همبندیانش او را بصورت اورژانس به بیمارستانی در ورامین منتقل وصبح روز سه شنبه وی را مجددا به زندان قرچک ورامین منتقل نمودند . پزشک معالج وی طی نامه ای به جعفری دولت آبادی نوشته است  در صورت ادامه یافتن اعتصاب غذای وی، او دچار سکته مغزی خواهد شد و خطر مرگ وی را تهدید می کند .
خانم بسمه جبوری دچار ضربان قلب نامنظم  و همچنین  افت فشار خون گردیده است. وزن و بینایی وی شدیدا کاهش یافته  و دچار ناراحتیهای حاد دیگری شده است و با خطر جدی مرگ مواجه است.وی همچنان در اعتصاب غذا بسر می برد.
 جعفری دولت آبادی  دادستان ولی فقیه در تهران این زن زندانی بی دفاع را به سوی مرگ سوق می دهد.
از طرفی دیگر ۲ زن پاسدار بند زندان قرچک ورامین به نام های خاکی و امیری  فشارها و اذیت و آزارهای خود را علیه این زن زندانی که در شرایط حاد جسمی می باشد  شدت داده اند.زن پاسدار بند به نام خاکی از شکنجه گران زندان قرچک ورامین است و رفتارهای وحشیانه و غیر انسانی با زنان زندانی در این زندان دارد.
زن زندانی عراقی  خانم بسمه جبوری محبوس در زندان قرچک ورامین در اعتراض به عدم درمان و عدم به اجرا در آوردن قرارداد حقوقی بین رژیم ولی فقیه و دولت عراق مبنی بر تبادل زندانیان در مورد خویش و شرایط قرون وسطایی حاکم بر این زندان از  ۱۹ فروردین ماه  دست به اعتصاب غذا زد و اعلام نمود تا رسیدن به خواسته هایش به اعتصاب غذای خویش ادامه خواهد داد.
بسمه جبوری متولد ۱۹۷۶  و دارای ۲ فرزند است .او نائب مدیر هتل معروف  منصور میلیا بغداد بود که در نزدیکی سفارت ایران در عراق است.یکی از ماموران  اطلاعات سپاه تروریستی قدس به نام محمد رضا قربانیان که تحت پوشش دیپلمات در سفارت ایران کار می کرد رابطه عاشقانه با وی برقرار نمود. خانم بسمه جبوری که یکی از فرزندانش سخت مریض بود و نیاز به درمان داشت و در عراق گویا شرایط درمان مهیا نبود مامور اطلاعات سپاه تروریستی قدس به او قول داد که  به ایران برود و به او کمک خواهد کرد که فرزندش تحت معالجات پزشکی قرار گیرد . خانم جبوری در سال ۱۳۹۰ از طریق هوایی وارد فرودگاه موسوم به خمینی شد در آنجا بلافاصله توسط مامورین وزارت اطلاعات که منتظر او بودند دستگیر و به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین برده شد و ۸ ماه تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت و حتی  تهدید به تجاوز شد . سپس او را به بند زنان زندان اوین منتقل  و پس از۲۶ ماه او را به زندان قرچک ورامین منتقل نمودند.بازجویان وزارت اطلاعات با پرونده سازی علیه وی،  پرونده  او را به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست فردی به نام صلواتی معروف به قاضی مرگ فرستادند. صلواتی  وی را به اتهام جاسوسی برای سفارت امریکا  به ۵ سال حبس محکوم کرد.
  زندانی بسمه جبوری ۱۹ ماه است که در زندان مخوف و قرون وسطایی قرچک ورامین زندانی است. او از حداقل امکانات اولیه انسانی محروم می باشد و از بیماری حاد قلبی و کلیوی رنج می برد ولی  زندانبانان ولی فقیه از درمان و دادن دارو به وی خوداری می کنند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، نسبت به خطر جدی که جان این زن زندانی را تهدید می کند هشدار می دهد و از کمیسر عالی حقوق بشر خواهان مداخله برای آزادی این زن زندانی عراقی در زندان رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای است .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۰تیر ۹۴برابر با اول ژولای  ۲۰۱۵
 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه زنان سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193
طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز استهیچ نظری موجود نیست: