۱۳۹۴ تیر ۲۷, شنبه

زن زندانی عراقی محبوس در زندان قرچک ورامین در آستانه مرگ به بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی منقل گردید

بنا به گزارشات رسیده  به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »وضعیت بسیار وخیم جسمی زن زندانی عراقی بسمه جبوری و انتقال او از زندان قرچک ورامین (شهر ری) به بیمارستان ۱۰۰۰ تخت خوابی موسوم به خمینی در ۹۹ ـ مین روز اعتصاب غذا .
پنجشنبه شب ۲۵ تیر ماه زن زندانی عراقی بسمه الجبوری در حالت بیهوشی و وضعیت وخیم جسمی  و بدلیل اعتراض همبندیانش بصورت اورژانس از زندان مخوف و قرون وسطایی زنان قرچک ورامین به بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی تهران موسوم به بیمارستان خمینی منتقل شد.از زمان انتقال او به بیمارستان تا کنون از وضعیت و شرایط وی هیچ خبری در دست نیست و گفته می شود که خطر مرگ او را بصورت جدی تهدید می نماید.
شرایط و وضعیت جسمی زن زندانی عراقی بسمه الجبوری  در اثر اعتصاب غذای طولانی مدت ۱۰۱ روزه  بسیار وخیم می باشد و عملا او را در آستانه مرگ قرار داده اند . او دچار افت فشار خون ،کاهش قند خون،   کاهش شدید وزن کاهش دید و تب و لرز شده و گاها به کوما فرو می رود .
جعفری دولت آبادی دادستان ولی فقیه به دستور وزارت اطلاعات از آزادی این زندانی خوداری می کند و آزادی او را   به نوشتن عفو و توبه منوط نموده است . اما زن زندانی عراقی از آنجایی که معتقد است بی گناه می باشد و دلیلی برای نوشتن توبه نامه نمی بیند اعلام کرده است که حاضر به نوشتن توبه نامه نیست.این زن زندانی عراقی به سختی قادر به صحبت کردن به فارسی است و در زندانی محبوس است که از حداقل امکانات اولیه انسانی برخودار بوده  و دائما مورد اذیت و آزار و شکنجه روحی  زنان پاسداربند این زندان به نام های خاکی و امیری قرار دارد. این ۲ زن زندانبان ولی فقیه از شکنجه گران شناخته شده و مورد تنفر زندانیان زن زندان قرچک ورامین می باشند.
زن زندانی عراقی  خانم بسمه جبوری محبوس در زندان قرچک ورامین در اعتراض به عدم درمان و عدم به اجرا در آوردن قرارداد حقوقی بین رژیم ولی فقیه و دولت عراق مبنی بر تبادل زندانیان در مورد خویش و شرایط قرون وسطایی حاکم بر این زندان از  ۱۹ فروردین ماه  دست به اعتصاب غذا زد و اعلام نمود تا رسیدن به خواسته هایش به اعتصاب غذای خویش ادامه خواهد داد.
بسمه جبوری متولد ۱۹۷۶  و دارای ۲ فرزند است .او نائب مدیر هتل معروف  منصور میلیا بغداد بود که در نزدیکی سفارت ایران در عراق است.یکی از ماموران  اطلاعات سپاه تروریستی قدس به نام محمد رضا قربانیان که تحت پوشش دیپلمات در سفارت ایران کار می کرد رابطه عاطفی با وی برقرار نمود. خانم بسمه جبوری که یکی از فرزندانش سخت مریض بود و نیاز به درمان داشت و در عراق گویا شرایط درمان مهیا نبود مامور اطلاعات سپاه تروریستی قدس به او قول داد که  به ایران برود و به او کمک خواهد کرد که فرزندش تحت معالجات پزشکی قرار گیرد . خانم جبوری در سال ۱۳۹۰ از طریق هوایی وارد فرودگاه موسوم به خمینی شد در آنجا بلافاصله توسط مامورین وزارت اطلاعات که منتظر او بودند دستگیر و به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین برده شد و ۸ ماه تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت و حتی  تهدید به تجاوز شد . سپس او را به بند زنان زندان اوین منتقل  و پس از۲۶ ماه او را به زندان قرچک ورامین منتقل نمودند.بازجویان وزارت اطلاعات با پرونده سازی علیه وی،  پرونده  او را به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست فردی به نام صلواتی معروف به قاضی مرگ فرستادند. صلواتی  وی را به اتهام جاسوسی برای سفارت امریکا  به ۵ سال حبس محکوم کرد.
  زندانی بسمه جبوری ۲۱ ماه است که در زندان مخوف و قرون وسطایی قرچک ورامین زندانی است. او از حداقل امکانات اولیه انسانی محروم می باشد و از بیماری حاد قلبی و کلیوی رنج می برد ولی  زندانبانان ولی فقیه از درمان و دادن دارو به وی خوداری می کنند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،در آستانه مرگ قرار دادن این زن بی دفاع را محکوم می کند و خواستار آزادی بدون قید و شرط و فوری این زندانی  است و از کمیسر عالی حقوق بشر خواهان مداخله برای نجات جان وی و آزادی این زن زندانی عراقی در زندان رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای است .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۷تیر ۹۴برابر با۱۸ ژولای۲۰۱۵
 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه زنان سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: