۱۳۹۲ فروردین ۱۱, یکشنبه

خودزنی یک زندانی در اعتراض به شرایط قرون وسطایی و عدم رسیدگی حقوقی به پرونده اشبنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» خود زنی یک زندانی به خاطر شرایط قرون وسطایی و غیر قابل تحمل حاکم بر زندان مرکزی بندر عباس.
غروب روز جمعه ۱۰ فروردین ماه زندانی علی سلیمانی ۳۰ ساله، که ۲ سال است در بند ۱  زندان مرکزی بندرعباس زندانی است ،برای رهایی یافتن از شرایط ضد بشری و طاقت فرسا و عدم رسیدگی حقوقی به پرونده اش  اقدام به خود زنی نمود. همبندیان این زندانی در حالی متوجه شدند که وی دچار خونریزی شدید بود و در آخرین لحظات حیاتش بسر می برد و بلافاصله با فریاد و اعتراض ،افسر نگهبان را وادار کردند که او را به بهداری زندان منتقل کند.
شرایط و وضعیت در زندان مرکزی بندرعباس قرون وسطایی، ضد بشری و غیر قابل تحمل می باشد.
به زندانیان طی روز فقط ۲ قرص کوچک نان  داده می شود که حتی حداقل  نیازهای جسمی آنها را تامین نمی کند.آب نوشیدنی زندان کدر، بد بو و غیر قابل نوشیدن بوده  و این مسئله باعث شده است که اکثر زندانیان دچار بیماریهای گوارشی ، کلیوی و سایر بیماریها شوند.هر بطری آب معدنی در فروشگاه  زندان به قیمت ۱۰۰۰ تومان به زندانیان فروخته می شود.
اکثر اوقات آب و برق در زندان قطع می باشد و در روز فقط ۲ ساعت آب گرم برای استحمام صدها زندانی وجود دارد. که اکثرا در اختیار کسانی که برای زندانبانان خبرچینی می کنند قرارداده می شود  و سایر زندانیان بی دفاع از امکان استحمام با آب گرم محروم هستند.
زندانیان از داشتن یخچال در سلولهای خود که با هزینه های شخصی خود آنها  تامین می شود محروم هستند و قادر به نگهداری مواد غذایی کنسروی  که از فروشگاه زندان خریداری می کنند نسیتند.زندانیان ناچار هستند قالبهای یخ را که ماهیانه ۱۵۰۰۰ تومان بابت آن پرداخت می کنند را در جعبه هایی نگهداری کنند تا بتوانند آب سرد در تابستان داشته باشند.
از طرفی دیگر معدود تخت خوابهای موجود در سلولها ،توسط باندهای مافیایی زندان و خبرچینان به قیمت های نجومی به زندانیان فروخته  می شود هر تخت معادل  با ۶۰۰۰۰ تومان است.
از اوایل عید نوروز فاضلابهای بندهای ۱ و ۳ مسدود شده است و آب فاضلاب ،راهروها و تا دم درب سلولها را فراگرفته است و بوی تهوع آور و غیر قابل تحمل تمام فضای آنجا را فراگرفته است اما زندانبانان ولی فقیه آخوند علی خامنه ای هیچ اقدامی برای حل این مشکل نمی کنند.این مسئله می تواند منجر به شیوع بیماریهای عفونی و خطرناک شود و جان تمامی زندانیان را به خطر اندازد.
علاوه بر مواردی که بطور بسیار خلاصه به آن اشاره شد، ضرب و شتم ، اذیت وآزار زندانیان حتی در ایام عید نوروز پایانی ندارد. شکنجه های جسمی و روحی توسط یکی از شکنجه گران قدیمی این زندان که در حال حاضر رئیس بازرسی زندان است اعمال می شود . این جنایتکار علیه بشریت فردی به نام حاج رضا محمودی حدودا ۴۹ ساله می باشد.
شکنجه گر قصی القلب و ضدبشر حاج رضا محمودی خود مستقیما در شکنجه زندانیان عادی و سیاسی نقش دارد .وی همچنین در هر بندی اقدام به تشکیل باندهای مافیایی نموده  که در توزیع مواد مخدر،سرکوب زندانیان معترض و خبر چینی نقش دارند.باندهای مافیایی به عنوان رئیس بند و وکیل بند منصوب می شوند و تمامی امکانات لازم  برای سرکوب سایر زندانیان در اختیار خبر چینان قرار داده شده است .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،ایجاد شرایط قرون وسطایی و طاقت فرسا که باعث خودزنی زندانیان بی دفاع می شود را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه خواهان احاله پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه های کیفری بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۲  فروردین ۹۲ برابر با ۳۱  مارس ۲۰۱۳


گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل


info@hrdai.net
www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: