۱۳۹۱ اسفند ۲۹, سه‌شنبه

گوشمالی یک بسیجی که قصد ممانعت از برگزاری مراسم چهارشنبه سوری را داشتبنا به گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران » از ساعت ۱۹ مردم و جوانان در یکی از خیابانهای فلکه اول تهران پارس مشغول آماده سازی برای شروع مراسم چهارشنبه سوری بودند.
 بسیجی به نام مجتبی مرتضایی که از اعضا پایگاه مقاومت بسیج شهادت واقع در فلکه اول تهران پارس ، خیابان حسینی می باشد با موتورسیکلت مزاحمت هایی را برای جوانانی که می خواستند مراسم چهارشنبه سوری را برگزار کنند ایجاد و با گرفتن عکس و فیلم آنها را تهدید می کرد.
 مردم چندین بار به وی هشدار دادند اما سرانجام مردم که از این کار او به خشم آمده بودند وی را گرفتند و شدیدا گوشمالی نمودند و موبایل او را که از مردم فیلم برداری کرده بود را ضبط کردند.
 این بسیجی با خفت و خواری متواری شد. بعد از گوشمالی دادن این بسیجی مردم این منطقه به طور گسترده برای برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در این خیابان و خیابانهای اطراف حضور یافتند که شعارهایی علیه رژیم ولی فقیه نیز شنیده می شد. .
 از طرفی دیگر در تمام خیابانهای اصلی فلکه اول تهران پارس به فاصله هر ۳۰ متر ماموران نیروی انتظامی مستقر شده اند. اما از ترس جرأت بیرون آمدن از خودروهای خود را ندارند. و هر از گاهی در خیابانهای اصلی برای ایجاد رعب و وحشت گشت زنی می کنند.

 فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۹ اسفندماه ۱۳۹۱برابر با ۱۹ مارس ۲۰۱۳

www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: