۱۳۹۵ آذر ۱, دوشنبه

یورش مامورین وزارت اطلاعات و دستگیری یک جوان هموطن عرب اهوازی


بنابه گزارش رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» دستگیری  یک هموطن عرب اهوازی توسط بازجویان وزارت اطلاعات
 روز چهارشنبه ۲۶ آبانماه ساعت ۶:۳۰ صبح محمد محمدی ( عبیات ) ۲۰ ساله از هموطنان عرب اهوازی با یورش  ماموران وزارت اطلاعات به منزل مسکونی اش بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شد.  محمد محمدی از اهالی منطقه العلوی در حمیدیه اهواز  و از فعالان محیط زیست و بخصوص از معترضین انتقال آب کارون می باشد که در تجمعات این جنبش اعتراضی نیز شرکت فعال  داشته است.
یورش مامورران وزارت اطلاعات  به منزل مسکونی خانواده محمدی و بازداشت محمد محمدی در حالی صورت گرفته است که خانواده در حال استراحت بسر می بردند. از زمان بازداشت این فعال عرب اهل اهواز تاکنون خانواده وی هیچ اطلاعی از محل نگهداری وی ندارند.
در طی روزهای گذشته یورش به منازل هموطنان عرب خوزستانی و دستگیری جوانان آنها شدت یافته است .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران یورش به منزل مسکونی این فعال محیط زیست و دستگیری وی توسط ماموران وزارت اطلاعات را به شدت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدام فوری برای پایان دادن به بازداشت های خودسرانه توسط رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در ایران است.

فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۱ آذرماه ۹۵برابر با ۲۱ نوامبر ٢٠١۶

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه سازمان ملل متحددر امور ایران
سازمان عفو بین الملل
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشدهیچ نظری موجود نیست: