۱۳۹۴ شهریور ۲۵, چهارشنبه

یورش وحشیانه گارد ویژه زندان به زندانیان سیاسی و عادی در زندان مرکزی زاهدان

 
بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » یورش وحشیانه گارد ویژه زندان به زندانیان بی دفاع زندان مرکزی زاهدان و اقدام به پخش ، تخریب و سرقت  وسایل شخصی آنها.
روز چهارشنبه ۲۵ شهریور ماه حوالی ساعت ۰۶:۳۰ ده ها نفر از نیروهای گارد ویژه زندان به بندهای ۵ و ۷ زندان مرکزی زاهدان یورش بردند. این یورش وحشیانه تحت فرماندهی و نظارت خسروی رئیس زندان، پیری معاون زندان ، خمبر مدیر داخله زندان و غلامی رئیس اطلاعات زندان صورت گرفت .ابتدا زندانیان را از سلولهایشان خارج و  آنها را عریان کردند و به طرز توهین آمیزی مورد بازرسی قرار  دادند و سپس آنها را به حیاط بندها منتقل  کردند.
پس از خارج کردن زندانیان از سلولهایشان ، گارد ویژه به درون سلولها یورش بردند و وسایل شخصی زندانیان را به عمد به درون کریدور پرتاب  و یا  تخریب کردند.لباسهای زیر زندانیان را تحت عنوان اینکه رکابی هستند با خود بردند. زندانی سیاسی ایرج محمدی نسبت به این عمل وحشیانه گارد زندان اعتراض نمود که مورد یورش وحشیانه خمبر مدیر داخله زندان قرار گرفت و او را آماج مشتهای خود قرار داد.
این یورش وحشیانه که تحت عنوان بازرسی صورت می گرفت تا ساعت ۳۰ : ۰۹ ادامه داشت.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش وحشیانه گارد ویژه زندان تحت فرماندهی خسروی رئیس، پیری معاون،غلامی رئیس اطلاعات و خمبر مدیر داخله  زندان زاهدان به زندانیان بی دفاع و بخصوص زندانیان سیاسی تبعیدی در این زندان را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به اعدام ، شکنجه و اذیت و آزار زندانیان در ایران  خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم و آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.   

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۶ شهریور ۹۴برابر با۱۶ سپتامبر۲۰۱۵


 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل


www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: