۱۳۹۳ مرداد ۳, جمعه

انتقال روحانی زندانی همراه با ۱۳ زندانی دیگر به سلولی که فاقد امکانات اولیه انسانی است


بنابه گزارش ارسالی به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» روحانی زندانی آقای سید حسین کاظمینی بروجردی به همراه سایر همبندیانش از بندویژه روحانیت به منظور تحت فشار قرار دادن آنها  به انباری مخروبه ای  منتقل شدند.
روز چهارشنبه ۲ مرداد ماه روحانی زندانی آقای کاظمینی بروجردی در سلولی نگه داری می شدند که در اثر  آتش سوزی دهم تیرماه در بند روحانیت، و عدم رسیدگی مقامات زندان در شرایط بسیار خطرناکی قرار گرفته بود و به گفته خود مسئولین زندان، سقف آن در حال ریزش بوده است.
مسئولین زندان، زندانیان بند را به یک انباری مخروبه، تنگ و تاریک بردند که پر از وسایل اسقاطی و خاک آلود بوده است، و آنها را مجبور کردند که این وسایل را خالی کنند و به حدی انباری کثیف بوده که تمیز کردن آن مدتی طولانی انجامیده است. 
همچنین از صبح امروز پنجشنبه دوم مرداد تعدادی را از بیرون زندان آورده بودند تا سلول قبلی را تعمیر کنند و زندانیان را مجبور کردند که نخاله های سلول قبلی را بار کامیون کنند که بخاطر سختی این کار اجباری و گرمای شدید تابستان در همان ساعات اولیه قلب آقای کاظمینی بروجردی به شدت دچار عارضه شده و یکی از زندانیان دیگر هم به دلیل کار سنگین از حال رفته بود.
 یکی از افرادی که برای تعمیر سلول آورده بودند به زندانیان گفته بوده که در حین کنده کاری در آن مکان با استخوانهای مدفون شده مواجه شده اند
در حال حاضر در انبارمخروبه که به سلول تبدیل شده است جمعا سیزده زندانی نگهداری می شوند این سلول تنگ و تاریک و بدون تهویه و هر گونه امکانات اولیه انسانی  است .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،انتقال روحانی زندانی آقای کاظمینی بروجردی همراه با ۱۳ زندانی به سلولی فاقد امکانات اولیه انسانی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت  خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه و سایر آخوندهای همدست وی  به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
۳ مرداد  ۹۳ برابر با۲۵ ژوئيه ۲۰۱۴
 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین المللwww.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات« فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: