۱۳۹۳ تیر ۲۸, شنبه

قطع مستمر برق در زندان مرکزی بندر عباس منجر به گرما زدگی زندانیان بی دفاع شده است

بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» در طی روزهای گذشته بطور مستمر برق زندان مرکزی بندر عباس قطع می شود و زندانیان بی دفاع که در سالنهای درب بسته قرار دارند در اثر گرمای شدید  دچار گرما زدگی می شوند.
با شروع فصل گرمای شدید و طاقت فرسا در جنوب ایران همزمان  با آن برق زندان مرکزی بندر عباس روزانه حداقل  ۴ بار قطع می شود که هر بار بیش از ۲ ساعت ادامه می یابد، این مسئله باعث شده است که زندانیان بی دفاع در اثر گرمای شدید و رطوبت بسیار بالای  ، عدم وزیدن باد و از دست دادن  مقدار زیادی از آب بدن ، دچار گرما زدگی  شوند.
در طی روزهای گذشته تعدادی زیادی از زندانیان دچار گرما زدگی شده اند . زندانیان گرما زده از درمان محروم هستند و شرایط آنها حاد می باشد.
از طرفی دیگر درب تمامی سالنهای زندان بندر عباس بسته است و امکان اینکه زندانیان از هوای آزاد برخوردار شوند  نیست.تعداد زندانیان موجود در هر بند چندین برابر ظرفیت آن است. این مسئله باعث شده است که شرایط برای زندانیان سیاسی و عادی طاقت فرسا و غیر انسانی گردد.
در طی روزهای گذشته زندانیان سیاسی و عادی نسبت به این شرایط اعتراض نموده اند و خواستار پایان یافتن قطع برق زندان شده اند. اما زندانبانان ولی فقیه به زندانیان می گویند که به اداره برق  استان میلیونها تومان بدهکار هستند و به این دلیل اداره برق اقدام به قطع برق زندان می نماید.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران، قطع برق بر زندانیان بی دفاع و قرار دادن آنها در شرایط طاقت فرسا و قرون وسطایی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عاجل برای پایان دادن به شرایط غیر انسانی علیه زندانیان بی دفاع است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۸ تیر۹۳ برابر با ۱۹ ژوئیه۲۰۱۴


گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل

www.hrdai.net
Tel.:0031620720193
طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات« فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: