۱۳۹۳ تیر ۱۱, چهارشنبه

تش سوزی در بند ۳۲۵ ( ویژه روحانیت) زندان اوین


بنابه گزارش ارسالی به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» سحرگاه روز سه شنبه 10 تیرماه 1393،  بند 325 (ویژه روحانیت) آتش گرفت، وسایل زندان و زندانیان، خسارت دید و در آتش سوخت. زندانیان مستقر در این بند، بعلت تنفس دود حاصل از این آتش سوزی، دچار ناراحتی های تنفسی گردیدند. 
  این در حالی است که آیفن ارتباطی بند ویژه با  خارج از بند قطع شده بوده و درب های بند را نیز قفل کرده بودند. پس از داد و فریادهای فراوان و در خواست های کمک زندانیان وحشت زده که با درب های بسته  مواجه شده بودند، بلاخره بند سپاه که روبروی این بند است متوجه شده و اقدام به شکستن درب ها  و امداد رسانی کردند.
آقای کاظمینی بروجردی زندانی عقیدتی سرشناسی که قریب به هشت سال است در زندان به سر می برد نیز در این بند بوده است و با توجه به چندین مرتبه سو قصد به جان ایشان اکنون این حادثه، موجب نگرانی شدید خانواده آقای کاظمینی بروجردی شده است که با وجود ناراحتی تنفسی و مشکلات قلبی در حال گذراندن دوران محکومیت یازده ساله خویش است.
 این خانواده خواستار پیگیری و تامین امنیت جان آقای بروجردی و سایر همبندانش، از سوی سازمانها و نهادهای حقوق بشری شدند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،قفل بودن  دربهای بند و عدم اقدامات کافی و به موقعه  برای جلوگیری از آتش سوزی در بند و همچنین پیشگیری از سوختن وسایل شخصی و حتی جان زندانیان عقیدتی زندانی در این بند را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت در ایران خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست او به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۱ تیر۹۳ برابر با ۰۲ ژولای۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
دبیر کل سازمان ملل متحد آقای بان کی مون
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل

www.hrdai.net

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: