۱۳۹۳ مرداد ۷, سه‌شنبه

وضعیت حاد جسمی معلم بازنشسته زندانی محمد امین آگوشی در زندان مرکزی زاهدان


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» معلم بازنشسته زندانی محمد امین آگوشی از بیماری حاد جسمی رنج می برد اما بازجویان وزارت اطلاعات و دادستان نظامی زاهدان مانع درمان وی هستند.
محمد امین آگوشی  معلم بازنشسته زندانی که از تاول دهانی  شدیدا رنج می برد. این تاول ها تمامی دهان او را فرا گرفته است و زبان وی سفید شده است این مسئله باعث دردهای شدید، بطوری که  به سختی قادر به حرف زدن  و نوشیدن آب است.
 او تا به حال چندین بار به بهداری زندان مراجعه نموده است اما به وی گفته شد که بدستور وزارت اطلاعات ، خسروی رئیس زندان و دادستان نظامی استان،  بهداری زندان تا اطلاع ثانوی از ویزیت وی خوداری کند.
معلم بازنشسته وقتی از آنها پرسید علت محرومیت من از درمان  چی است؟ به او گفته شد :که تو گفتی جمهوری اسلامی به زور سرکار آمده است و به زور هم  از بین خواهد رفت و به این دلیل هم از ویزیت پزشکی محروم شده اید.
معلم بازنشسته زندانی حتی به آنها پیشنهاد داده است که  خود حاضر است  پول دارو را تقبل نماید اما بازهم از درمان وی خوداری می کنند. خسروی رئیس زندان خطاب به آقای آگوشی گفته است که شما ما را اذیت کرده اید ما هم شما را اینگونه اذیت می کنیم.
از طرفی دیگر خانواده معلم بازنشسته زندانی داروهای گیاهی  وغیره  برایش ارسال کرده اند اما اطلاعات زندان از  تحویل دادن این داروها به ایشان خوداری می کند.
بطور عام رئیس زندانها و مسئولین اطلاعات زندانها مجریان اوامر وزارت اطلاعات برای شکنجه و اذیت وآزار زندانیان سیاسی و عادی است. افراد فوق زندانیان سیاسی را به سلولهای انفرادی منتقل می کنند، تحت شکنجه جسمی و روحی قرار می دهند،از درمان آنها ممانعت به عمل می اورند و سایر فشارها و اذیت و آزارها را علیه زندانیان سیاسی و عادی به اجرا در می آوردند
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، عدم درمان معلم بازنشسته زندانی و رها کردن وی به حال خویش علیرغم دردهای شدید و طاقت فرسا را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۷مرداد ۹۳ برابر با ۲۹ ژوئیه  ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل

www.hrdai.net

Tel.:0031620720193

هیچ نظری موجود نیست: