۱۳۹۵ دی ۱۲, یکشنبه

خودزنی ۳ زندانی در زندان گوهردشت کرج


بنابه گزارش ارسالی به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » نگهداری طولانی مدت و بدون دلیل و رفتارهای وحشیانه با ۳ زندانی در سلولهای انفرادی زندان گوهردشت کرج  منجر به خود زنی این ۳ زندانی گردید.
سه زندانی که از ۱۰ آذر ماه در سلولهای انفرادی زندان گوهردشت کرج بسر می برند بدلیل رفتارهای غیر انسانی ونگهداری طولانی مدت در سلولهای انفرادی برای رهایی یافتن از این شرایط دست به خودزنی زدند و علیرغم زخمی بودن  بدون درمان با دست بند و پا بند در سلولهای انفرادی بند ۵  نگهداری می شوند.
نامهای این ۳ زندانی که در سلولهای انفرادی با دست بند و پابند نگهداری می شوند به قرار زیر می باشند :
۱ـ رضا کریمی ۲ـ محمد نوروزی ۳ـ فرود نادری می باشند.
برادر یکی از زندانیان فوق در تماسی با ما وضعیت و شرایط این ۳ زندانی را حاد اعلام نمود و گفت :که خطر مرگ آنها  را تهدید می کند.  آنها به دلیل نگهداری طولانی مدت و بدون دلیل در سلولهای انفرادی و رفتارهای غیر انسانی رئیس اطلاعات زندان و رئیس زندان با آنها برای رهایی یافتن از این شرایط ناچار به خودکشی ناموفق شده اند.ود ر حال حاضر آنها  همچنان در سلولهای انفرادی با دست بند و پابند نگهداری می شوند و از درمان وحداقل شرایط اولیه انسانی  محروم هستند . او اضافه نمود که خانواده ها از داشتن تماس مستقیم با عزیزانمان محروم هستیم و مراجعات مکرربه زندان تا به حال موفقیتی نداشته و دائم با تهدید زندانبانان مواجه بودیم.
لازم به یادآوری است روز پنجشنبه ۱۰ آذر ماه  باند مافیایی بند ۶  زندان گوهردشت کرج  که توسط مردانی رئیس زندان هدایت می شوند به این  زندانیان بی دفاع که نسبت به تبعیض و شرایط غیر انسانی اعتراض کرده بودند یورش بردند تعدادی از زندانیان بی دفاع را زخمی و مسدوم کردند و پس از پایان این یورش به دستور مردانی رئیس زندان آنها را به سلولهای انفرادی بند ۵ منتقل کردند.

 فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش باند مافیایی که بدستور مردانی رئیس زندان گوهردشت کرج صورت گرفته است و منجر به زخمی و مسدوم شدن تعدادی از زندانیان بی دفاع ومتعاقب آن انتقال زندانیان زخمی و مسدوم به سلولهای انفرادی و تحت فشار قرار دادن آنها که منجر به خودزنی گردید را محکوم می کند  و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به سرکوب خونین مردم ایران ، سرکوب زندانیان بی دفاع در زندانها و اعدام های جمعی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۱۳ دی٩٥ برابر با ۰۱ ژانویه ٢٠١۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
Tel.:0031620720193


طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: