۱۳۹۵ بهمن ۶, چهارشنبه

یک سالخورده زندانی برای رهایی از شرایط غیر انسانی و عدم درمان اقدام به خودکشی ناموقف نمود


بنا به گزارش ارسالی  به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » شب گذشته یک زندانی سالخورده در اعتراض به عدم درمان و شرایط غیر انسانی در زندان زاهدان اقدام به خودکشی ناموفق نمود.
سه شنبه شب ۵ بهمن ماه زندانی  رضا زیوری ۶۰ ساله که بیش از ۱۳ سال در زندان زاهدان زندانی می باشد و در شرایط غیر انسانی وبا عدم درمان مواجه بود برای رهایی یافت  از این شرایط غیر انسانی اقدام به دار زدن خویش در سلولش نمود. اما با متوجه شدن سایر همبدینانش او را در آخرین لحظات حیاتش  نجات دادند و به بهداری زندان منتقل نمودند.  شرایط او همچنان بحرانی می باشد .
زندانی رضا زیوری ۱۳ سال پیش به اتهام داشتن مواد مخدر دستگیر  و به حبس ابد محکوم گردید. او که از زندانیان شهرستانی می باشد تحت فشارها غیر انسانی زندانبان بود و بیماری حاد و عدم درمان، ادامه زندگی را بر اوسخت و طاقت فرسا نموده است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، ایجاد شرایط غیر انسانی و قرون وسطایی برای زندانیان و عدم درمان آنها که زندانیان را   برای رهایی یافتن از این شرایط ناچار  به خودکشی می کند، را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به اعدام های جمعی تقریبا روزانه و سرکوب خونین مردم ایران خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است.
فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۰۷ بهمن ٩٥ برابر با ۲۵  ژانویه  ٢٠١۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193


طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: