۱۳۹۵ دی ۱۰, جمعه

فراخوان برای نجات جان زندانی سیاسی آرش صادقی که بازجویان اطلاعات سپاه قصد حذف فیزیکی او را دارند


بنا به گزارش رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » وضعیت جسمی زندانی سیاسی آرش صادقی بسیار وخیم است و خطر جدی جان این زندانی سیاسی را تهدید می کند .همچنین خطر جدی حذف جسمی این زندانی سیاسی بسیار بالا است.
زندانی سیاسی آرش صادقی در ۶۸ـ مین روز اعتصاب غذای خود برای بدست آوردن حقوق اولیه انسانی خویش و خانواده اش در شرایطی جسمی بسیار حاد قرارگرفته است و جان وی در معرض خطر جدی است. گزارشها حاکی از آن است که فشار خون وی به نقطه خطرناکی رسیده است ، او خون بالا می آورد ،دچار تپش قلب شده، هر دو کلیه های اوشدیدا دچار آسیب شده و به نقطه غیر قابل برگشتی رسیده است، او از ضعف و سردردهای شدید و همچنین از ناراحتی حادی در دستگاه گوارش  رنج می برد .
بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران  سعی دارند با فریبکاری ، انتقال کوتاه مدت و سوری  این زندانی سیاسی به بهداری زندان و بیمارستان و عدم بستری و درمان جدی وی از خود  سلب مسئولیت نمایند و در عمل تمام تلاش و کوششهای خود را بکار می برند تا این زندانی سیاسی را حذف فیزیکی نمایند. بازجویان اطلاعات سپاه ولی فقیه تا به حال چندین زندانی سیاسی را از این طریق حذف فیزیکی نموده اند که از جمله آنها می توان نام ولی الله فیض  مهدوی، اکبر محمدی ، امیر حسین حشمت ساران،افشین اسانلو،شاهرخ زمانی، منصور رادپور و محسن دکمه چی  را  برد.
یکی از شیوه های ضدبشری بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران این است که  حقوق اولیه و انسانی زندانیان سیاسی را سلب می کنند و با فشارها غیر انسانی  بر روی زندانی سیاسی و خانواده اش  او را به سوی اعتصاب غذا سوق می دهند و با شیوه های فریبکارانه سعی در حذف فیزیکی آنها را دارند.
لذا برای نجات جان این زندانی سیاسی و سایر زندانیان سیاسی در اعتصاب غذا  در ایران از هموطنان داخل و خارج از کشور می خواهیم  که به اعتراضات گسترده داخلی وبین المللی دست بزنند  تا از این طریق مانع اجرای هدف شوم و ضدبشری ماموران اطلاعات سپاه پاسداران شوند که اوامر خود  برای قتل زندانیان سیاسی بی دفاع را از آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم گرفته اند .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، نسبت به هدف شوم و ضدبشری ماموران اطلاعات سپاه پاسداران که مجری اوامر آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم هستند برای حذف فیزیکی زندانی سیاسی آرش صادقی  هشدار می دهد واز هموطنان داخل و خارج کشور و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای عقیم کردن این طرح ضدبشری خواهان اقدامات عملی و فوری برای نجات جان این زندانی سیاسی در اعتصاب غذا است.
فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۱۱ دیماه ٩٥ برابر با ۳۰ دسامبر ٢٠١٦

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193


طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: