۱۳۹۵ بهمن ۲, شنبه

فشارها و اذیت و آذرها و محدودیتهای غیر انسانی علیه زندانی سیاسی عماد ملازهی در زندان سراوان


بنابه گزارش ارسالی به  « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» زندانی سیاسی عمادالدین ملازهی پس از ۲ ماه شکنجه و اذیت و آذار از سلول انفرادی بند قرنطینه به بند عمومی منتقل گردید.
روز جمعه اول بهمن ماه پس از ۲ ماه شکنجه و اذیت و آذار،زندانیان سیاسی عماد ملازهی و یعقوب جهانی از سلول انفرادی بند قرنطینه به بند عمومی زندان سراوان منتقل شدند آنها طی این مدت تحت شدیترین شکنجه های جسمی و روحی بازجویان اطلاعات سپاه برای گرفتن اعترافات دورغین به منظور پرونده سازی و صدور احکام غیر انسانی قرار داشتند.
بازجویان اطلاعات سپاه پاسداران پس از انتقال آنها به بند عمومی به زندانبانان دستور داده اند که این ۲ زندانی سیاسی حق ملاقات و  تماس تلفنی  با خانواده هایشان را ندارند و حتی  حق رفتن به مسجد زندان و نمازخواندن را از آنها سلب نموده اند. این ۲ زندانی سیاسی به  ۲ بند جداگانه  منتقل شده اند و حق داشتن تماس با همدیگر را هم ندارند.
زندانی سیاسی عماد الدین ملازهی با یورش مامورین اطلاعات سپاه پاسداران در اول آذر ماه ۱۳۹۵ دستگیر و ابتدا به اداره اطلاعات سراوان و سپس به اداره اطلاعات زاهدان منتقل گردید . او در اداره اطلاعات زاهدان تحت شدیدترین شکنجه های جسمی و روحی قرار گرفت تا او را وادار به گرفتن اعترافات دروغین علیه خودش  برای پرونده سازی و به منظور صدور احکام سنگین نمایند .
زندانی سیاسی عماد الدین ملازهی پیش از این  چندین سال در زندان زاهدان بصورت بلاتکلیف بسر برد و سپس آزاد گردید او به مدت ۱۵ ماه در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات زاهدان زندانی بود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، دستگیری، شکنجه جسمی و روحی برای گرفتن اعترافات دروغین و پرونده سازی و ایجاد محدودیتهای غیر انسانی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای پایان دادن به شکنجه و اعدام زندانیان سیاسی در ایران است .
فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۳ بهمن ۱۳۹۵ برابر با ۲۲ ژانویه ٢٠١۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
Tel.:0031620720193


طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: