۱۳۹۵ دی ۲۶, یکشنبه

یکی از اتباع افغانستان در زندان اصفهان در آستانه اجرای حکم ضدبشری اعدام قرار دارد


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» یکی از اتباع افغانستان  در زندان دستگرد اصفهان  در انتظار اجرای حکم ضدبشری اعدام بسر می برد .
زندانی محمود شهبکی ژند متولد سال ۱۳۵۵  در اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ هنگامی که با خودرو از کرمان عازم اصفهان بود مورد هجوم مسلحانه  مامورین اداره اطلاعات اصفهان قرارگرفت. محمود شهبکی ژند در این یورش مسلحانه مورد اصابت  حداقل ۳ گلوله مامورین وزارت اطلاعات از ناحیه شکم قرار می گیرد و در حالی که زخمی و دچار خونریزی بود به بند الف ـ–طا که در دست بازجویان وزارت اطلاعات است منتقل می شود. او به اتهام حمل مواد مخدر دستگیر می شود. ولی بنابه اظهارات بستگانش  اوهیچ گونه ارتباطی با مواد مخدرنداشته  وی کارگری بیش نیست که متاهل و دارای ۴ فرزند می باشد.
او در حین محاکمه از داشتن وکیل محروم  و به خاطر فقر شدید قادر به گرفتن وکیل نبود و علیرغم اینکه در دادگاه اعلام نموده بود که وی هیچ ارتباطی نسبت به اتهام زده شده ندارد اما دادگاه حکم اعدام وی را صادر نموده است و اخیرا این  حکم ضدبشری در دیوان عالی کشور تایید شده است و این حکم هر لحظه می تواند اجرا شود .
خانواده این زندانی که  از اتباع افغانستان می باشند  از تمامی مردم جهان خواهان کمک برای نجات جان عزیز خویش هستند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، صدور حکم ضدبشری اعدام علیه این زندانی که از داشتن وکیل و حق دفاع عادلانه محروم بود را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق و سایر مراجع بین المللی خواهان اقدامات عملی برای پایان دادن به اعدام های گروهی در ایران است.
      فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۲۷ دیماه ٩٥ برابر با ۱۵  ژانویه  ٢٠١۷

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193


طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: