۱۳۹۵ دی ۱۴, سه‌شنبه

یورش وحشیانه زندانبان ولی فقیه به سلول زندانیان سیاسی هموطن بلوچ و مورد اذیت و آزار قرار دادن آنها


بنا به گزارش رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » یورش وحشیانه زندانبانان ولی فقیه به بند ۳ زندان زاهدان و مورد اذیت و آزار قرار دادن زندانیان سیاسی بی دفاع در این بند .
روز دوشنبه ۱۳ دی ماه  حوالی ساعت ۰۷:۰۰  صبح خلیلی رئیس اطلاعات زندان همراه با ۳۵ پاسداربند  به بند ۳ زندان زاهدان که اکثر زندانیان سیاسی هموطن بلوچ در آن زندانی هستند یورش بردند و با برخوردهای وحشیانه و غیر انسانی تمامی زندانیان این بند را در هوای سرد زمستان به هواخوری بند منتقل کردند و به سلول زندانیان یورش بردند و وسایل آنها را بیرون ریختند و دست به تخریب وسایل شخصی زندانیان بخصوص زندانیان سیاسی زدند . این بازرسی وحشیانه تا ساعت ۱۳:۰۰ ادامه داشت و تا این مدت زندانیان در هوای سرد نگه داشته می شدند. زندانبانان به مسجد بند هم رحم نکردند و اقدام به تخریب بخشی از آن نمودند.  
از طرفی دیگر زندانبانان، زندانیان را از تماشای سریال فرار از زندان  که از تلویزیون دولتی پخش می شود منع کردند و حتی می خواستند  تلویزیون بند را با خود ببرند  که با اعتراضات گسترده زندانیان مواجه و ناچار به عقب نشینی شدند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یورش وحشیانه زندانبانان ولی فقیه به سلولهای زندانیان سیاسی و رفتارهای غیر انسانی آنها با زندانیان سیاسی و مورد تخریب قرار دادن وسایل شخصی آنها را محکوم می کند  و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی جهت پایان دادن به اعدام و شکنجه زندانیان در ایران خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد است .
فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۱۵ دیماه ٩٥ برابر با ۳ ژانویه  ٢٠١۷
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان  سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193


طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: