۱۳۹۵ خرداد ۱۵, شنبه

جان فعال کارگری جعفر عظیم زاده در معرض خطر جدی قرار دارد

 
   بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » وضعیت جسمی فعال کارگری جعفر عظیم زاده بسیار حاد می باشد و جان وی در معرض خطر جدی قرار گرفته است.
وضعیت جسمی فعال کارگری جعفر عظیم زاده در ۳۷ ـ مین  روز اعتصاب غذا بسیار حاد  می باشد و جان  وی  در معرض خطر جدی قرار گرفته است. فشار خون وی  ۵ روی ۷  و شدیدا  دچار کاهش وزن  شده است و از ۶۶ کیلو به ۵۱ کیلو تنزل یافته است .اعتصاب غذا  تاثیر غیر قابل جبرانی بر روی بینایی وی گذاشته است.به سختی قادر به حرکت است و در اکثر مواقع تنها  با کمک همبندیانش جهت انجام کارهای شخصی می تواند تردد کند.
از طرفی دیگر بدستور بازجویان وزارت اطلاعات ، بهداری زندان نه حاضر است او را در بهداری بستری کند و نه او را به منظور درمان جدی به بیمارستانهای خارج از زندان منتقل نماید. به وی گفته اند که  در بهداری زندان تنها وضعیت جسمی او را چگ خواهند کرد . اما فعال کارگری به سختی قادر به حرکت است و امکان تردد به بهداری زندان را ندارد . همچنین ماموران وزارت اطلاعات روی او فشار می آورند که برگه ای را امضا کند که خود نمی خواهد به بهداری زندان مراجعه نماید.
فعال کارگری جعفر عظیم زاده از ناراحتی حاد کلیوی رنج می برد. اما تا به حال وی را درمان ننموده اند.
 تمام شواهد حاکی از آن است که بازجویان وزارت اطلاعات قصد حذف فیزیکی وی را دارند.

فعال کارگری جعفر عظیم زاده  ۱۰ اردیبهشت ماه  برای بر آورده شدن خواسته های به حق و انسانی خویش دست به اعتصاب غذا زد،خواسته های او به قرار زیر می یاشد:
۱ـ برداشته شدن اتهامات اقدام علیه امنیت از روی  پرونده های  فعالین صنفی
۲ـ آزادی عمل تشکلهای مستقل صنفی معلمان و کارگران

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات از  رسیدگی پزشکی جدی و عدم رسیدگی به خواسته های انسانی و اولیه این فعال کارگری وبرنامه ریزی بازجویان وزارت اطلاعات برای حذف فیزیکی این فعال کارگری   را محکوم می کند واز کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عاجل برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت در ایران توسط آخوند علی خامنه ای و آخوندهای همدست وی  است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۵ خرداد ۱۳۹۵ برابر ۰۴ ژوئن  ۲۰۱۶گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل


www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: