۱۳۹۵ خرداد ۲۲, شنبه

فعال کارگری در ۴۴ مین روز اعتصاب غذا دچار بیهوشی گردیدبنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فعال کارگری جعفر عظیم زاده در ۴۴ مین روز  اعتصاب غذا به زمین افتاد و برای مدتی  بیهوش شد. اما زندانبانان ولی فقیه از معاینه و درمان وی خوداری نمودند و او را به حال خود رها نموده اند .
روز شنبه ۲۲ خرداد ماه فعال کارگری جعفر عظیم زاده در ۴۴ مین روز اعتصاب غذا  در حالیکه در سلول خویش ایستاده بود تعادلش به هم خورد و به زمین افتاد و متعاقب آن برای مدتی در بیهوشی فرو رفت و همبندیان وی با انجام کمکهای  اولیه او را به هوش آوردند . زندانبانان ولی فقیه از هرگونه  رسیدگی اولیه پزشکی و انتقال وی به بهداری  خوداری نمودند. وضعیت فعال کارگری زندانی جعفر عظیم زاده بسیار حاد می باشد و دچار کاهش وزن ، کاهش چشمگیر بینایی،ضعف شدید، سرگیجه وسردردهای شدید شده و همچنین از نارحتی کلیوی شدیدا رنج می برد. 
 بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه تمامی امکانات پزشکی را از او سلب نموده اند و بیش از یک هفته است که امدادگران را  از معاینه و چک فشار خون وی و سایر اقدامات پزشکی منع کرده اند و عملا برای  حذف  فیزیکی این فعال کارگری گام برداشته اند  . بازجویان وزارت اطلاعات پس از اینکه تمامی طرفندهای فریب کارانه آنها به منظور تن ندادن به خواسته های انسانی و اولیه این فعال کارگری به شکست انجامید  حال به بایکوت درمان پزشکی و به حال خود رها نمودن وی روی آورده اند .
از طرفی دیگر صبح امروز خانواده فعال کارگری همراه با فعالین کارگری دیگر  و فعالین  معلمین در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته های به حق و اولیه این فعال کارگری و  قصد حذف فیزیکی وی در مقابل زندان اوین دست به اعتراض زدند و خواهان آزادی وی شدند.

لذا بر ماست که  با گسترش اعتراضات  داخلی و بین المللی هموطنان و سازمانهای حقوق بشری  مانع از حذف  فیزیکی این فعال کارگری شویم و بر رژیم ولی فقیه فشار آوریم که به خواسته های اولیه و انسانی  این زندانی سیاسی تن  دهد .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اقدامات غیر انسانی بازجویان وزارت اطلاعات به منظور حذف فیزیکی این زندانی سیاسی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عاجل برای ممانعت از حذف فیزیکی این زندانی سیاسی است.
      

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۲ خرداد ۱۳۹۵ برابر ۱۱ ژون  ۲۰۱۶


گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل


www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: