۱۳۹۵ خرداد ۲۴, دوشنبه

اعتصاب غذای ۲ زندانی دیگر در زندانهای گوهردشت کرج و زاهدان


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » گسترش اعتصاب غذا در زندانهای مختلف ولی فقیه  و اعتصاب غذای ۲ زندانی دیگر در زندانهای گوهردشت کرج و زندان زاهدان .

زندانی مسعود عرب چوبدار حدود ۳۲ ساله که به اتهام جاسوسی در زندان گوهردشت کرج بسر می برد در پی پرونده سازی جدید و اعتراض او به این پرونده سازی ، زندانبانان ولی فقیه وی را از  سالن ۱۲ بند ۴ معروف به سالن زندانیان سیاسی به بند ۱ زندان گوهردشت کرج منتقل نمودند. این زندانی در اعتراض به این  پرونده سازی و انتقالش به بند ۱ از ۱۸ روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است و همچنان در اعتصاب غذا بسر می برد . بند ۱ زندان گوهردشت محل نگهداری مجرمین خطرناک و معتادین مواد مخدر می باشد.
زندانی مسعود عرب چوبدار  به ۳ سال زندان و ۶ میلیون جریمه نقدی محکوم شده بود ولی علیرغم پایان یافتن محکومیتش بدلیل پرونده سازی جدید توسط بازجویان وزارت اطلاعات علیه وی ،همچنان در زندان بسر می برد .

از طرفی دیگر زندانی حمید نیازی ۵۵ ساله که ۱۲ سال است در زندان زاهدان زندانی می باشد از روز پنجشنبه ۲۰ خرداد ماه در اعتراض به عدم آزادی  دست به اعتصاب غذا زد و اعلام نمود تا زمانی که آزاد نشود به اعتصاب غذای خویش ادامه خواهد داد . این زندانی روز جمعه ۲۰ خرداد ماه  از بند ۷ به بند قرنطینه شکنجه گاه زندان زاهدان منتقل گردید اما روز بعد مجددا او را به بند ۵ منتقل نمودند . این زندانی در ادامه اعتراضش مقابل درب بند بست نشست و اقدام به شعار دادن نمود  و اینگونه به اعتراض خود ادامه داد . پس از چند ساعت او را مجددا از بند ۵ به سلولهای انفرادی بند قرنطینه شکنجه گاه زندان زاهدان منتقل نمودند .
این زندانی متهم به داشتن مواد مخدر و محکوم به حبس ابد می باشد . اما اکثر زندانیانی که در این زندان  محکوم به حبس ابد بودند پس از طی محکومیت ۱۰ ساله آزاد شده اند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، تشدید فشارها ، اذیت و آزارها و بی عدالتی علیه زندانیان سیاسی و عادی که منجر به  اعتصاب غذای آنها شده است و در حال حاضر در زندانهای مختلف اعتصاب غذای طولانی مدت تعداد زیادی از زندانیان سیاسی در جریان است و وضعیت آنها در شرایط وخیمی جسمی است محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی علیه جنایتهای  اخوند علی خامنه ای  ولی فقیه رژیم و سایر آخوندهای همدست وی  است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۴ خرداد ۱۳۹۵ برابر ۱۳ ژون  ۲۰۱۶


گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل


www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: