۱۳۹۵ خرداد ۲۹, شنبه

فعال کارگری در ۵۱ مین روز اعتصاب غذا دچار خونریزی روده و بی حسی سر و دستانش گردید


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فعال کارگری جعفر عظیم زاده در ۵۱ـ مین روز  اعتصاب غذا که در وضعیت بسیار وخیمی بود ، دچار خونریزی روده  و بی حسی قسمتی از سر و دستهایش گردید و با اصرار خانواده به بیمارستان سینا منتقل شد.
روز شنبه ۲۹ خرداد ماه فعال کارگری جعفر عظیم زاده که در ۵۱ ـ مین روز اعتصاب غذا بسر می برد و در شرایط وخیم جسمی است با فشارهای مستمر خانواده و دوستانش و با قرار قبلی به منظور درمان کلیه و مثانه اش به بیمارستان سینا منتقل گردید. او در طی چند روز گذشته دچار بی حسی مقطعی بخشی از سر و دستانش و خونریزی روده شده است و شنوایی وی به حدی کاهش یافته است که  بخوبی قادر به تشخیص صداها  نیست و همبندیانش باید با صدای بلند با او صحبت کنند تا متوجه حرفهای آنها شود. از طرفی دیگر وضعیت کلیه و مثانه وی بسیار حاد شده است و از دردهای طاقت فرسا در ناحیه کلیه شدیدا در رنج است.
 یکی از شیوه های ضدبشری بازجویان وزارت اطلاعات برای دفع فشارهای بین المللی و داخلی این است که فرد را به بیمارستان منتقل می کنند و پس از ساعتها انتظار و فشارهای روحی ، تشنگی و گرسنگی بدون درمان به زندان بازمی گردانند .بازجویان وزارت اطلاعات با بایکوت این زندانی سیاسی در حال اعتصاب غذا  سعی دارد که او را به نقطه غیر قابل برگشت  و یا بسوی حذف فیزیکی بکشاند  .

فعال کارگری جعفر عظیم زاده  ۱۰ اردیبهشت ماه  بمنظور  برآورده شدن خواسته های به حق و انسانی خویش دست به اعتصاب غذا زد. خواسته های او به قرار زیر می یاشد:
۱ـ برداشته شدن اتهامات اقدام علیه امنیت از روی  پرونده های  فعالین صنفی
۲ـ آزادی عمل تشکلهای مستقل صنفی معلمان و کارگران
.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اقدامات غیر انسانی بازجویان وزارت اطلاعات به منظور حذف فیزیکی این زندانی سیاسی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عاجل برای ممانعت از حذف فیزیکی این زندانی سیاسی است
.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۹ خرداد ۱۳۹۵ برابر ۱۸ ژون  ۲۰۱۶


گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل


www.hrdai.net
Tel.:0031620720193

طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: