۱۳۹۴ خرداد ۲۹, جمعه

قطع آب زندان زنان قرچک ورامین و تهدید زندانیان زن به شلاق زدن


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »حدودا ۴ روز است که آب زندان قرچک ورامین قطع است و شرایط بسیار حاد و غیر انسانی به زنان زندانی در گرمای این فصل تحمیل شده است.
حدودا ۴ روز است که آب زندان قرچک ورامین قطع می باشد و زنان زندانی  از استحمام محروم  و استفاده از سرویسهای بهداشتی را تقریبا غیر ممکن نموده است. زنان زندانی در این زندان در سوله هایی زندانی می باشند که فاقد تهویه بوده و وسایل خنک کننده در آن  بسیار محدود می باشد. در این سوله ها که چندین برابر ظرفیت آن زنان زندانی نگهداری می شوند حتی نفس کشیدن در این محیط سخت می باشد و از طرفی دیگر درجه حرارت بالای این فصل شرایط را غیر قابل تحمل و طاقت فرسا نموده است.
 از روز گذشته از بلندگوهای بند،  زنان زندانی را تهدید به شلاق زدن در صورت خوردن و نوشیدن غذا در زمان روزه می کنند. در این سولها تقریبا حریم خصوصی برای زنان زندانی وجود ندارد و زنان زندانی با لباسها و حداقل وسایل موجود اقدام به جداسازی فضا برای خود نموده اند.عوامل خبرچین و پخش کننده مواد مخدر در زندان و سرکوب کنندگان زندانیان زن که خود روزه دار نیستند دائم زنانی را که روزه نیستند را مورد اذیت و آزار قرار می دهند و آنها را تهدید می کنند.
شرایط قرون وسطایی و غیر انسانی این زندان که بیشتر به اردوگاه های مرگ هیتلری شباهت دارد زنان زندانی را از حداقل حقوق انسانی خویش محروم نموده است.
 فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،قطع چندین روزه آب بر روی زنان زندانی و تهدید زنان زندانی به شلاق زدن در صورت روزه خواری را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار بکار گیری اقدامات لازم برای پایان دادن به ایجاد شرایط غیر انسانی ، اعمال و رفتارهای زن ستیزانه علیه زنان زندانی در زندان قرچک ورامین  توسط مامورین ولی فقیه آخوند علی خامنه ای است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۹ خرداد ۹۴برابر با۱۹ ژوئن ۲۰۱۵
 گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ویژه زنان سازمان ملل متحد
سازمان عفو بین الملل


www.hrdai.net
Tel.:0031620720193
طبق قوانین کپی رایت استفاده از گزارشات « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » فقط با ذکر منبع آن مجاز است


هیچ نظری موجود نیست: