۱۳۹۱ اردیبهشت ۹, شنبه

ادامۀ عدم درمان یک زندانی سیاسی کرد سوریه جان او را در معرض خطر جدی قرار داده است


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی رمضان احمد کمال شهروند کرد سوریه علیرغم تاکید پزشکان برای بستری در بیمارستانهای خارج از زندان جهت عمل جراحی  ، به دلیل مخالفت بازجویان وزارت اطلاعات و دادستان تهران همچنان در بهداری زندان نگهداری می شود.
ماهها است که پزشکان بهداری زندان گوهردشت کرج گزارش کتبی به دادستان تهران ارسال کرده اند و در آن تاکید نموده اند که قادر به درمان او در بهداری زندان نیستند و می بایست در یکی از  بیمارستانهای خارج از زندان تحت درمان قرار گیرد.اما بازجویان وزارت اطلاعات و دادستان تهران تا کنون از انتقال این زندانی به بیمارستانهای خارج از زندان مخالفت می کنند.
در پی انتشار خبرهایی  مبنی بر به وخامت گراییدن وضعیت  این زندانی سیاسی، او را از بند زندانیان سیاسی خارج  و به بهداری زندان منتقل کردند و با تزریق داروهای مسکن  و آنتی بیوتیک  سعی دارند دردهای طاقت فرسا و عفونت دست  او را کاهش دهند. بدن این زندانی سیاسی به دلیل تجویز این داروها بسیار ضعیف شده و عفونت دست اوافزایش یافته است.
زندانی سیاسی رمضان احمد کمال 31 ساله شهروند کرد شهر کربانی سوریه می باشد. او هنگام دستگیری مورد اصابت گلوله از ناحیۀ بازو  توسط مامورین وزارت اطلاعات قرار گرفت. ولی به دلیل عدم درمان جدی ، دست او دچار عفونت شدید گردید و عملا از کار افتاده است و احتمال زیاد دارد که منجر به قطع دست راست وی گردد.
زندانی سیاسی رمضان احمد کمال همراه با دوستش فرحان چالش 26 ساله  شهروند ترکیه در سال 1387 در شهر باکو در حالی که مورد اصابت گلوله مامورین وزارت اطلاعات قرار گرفته بودند دستگیر شدند.رمضان احمد کمال از ناحیۀ دست و فرحال چالش از ناحیۀ شکم مورد اصابت گلوله قرار می گیرند.مامورین وزارت اطلاعات در حالی که این دو زندانی بشدت زخمی شده بودند به سلولهای انفرادی اداره اطلاعات ارومیه منتقل می شوند و در آنجا به دلیل عدم درمان دچار عفونت شدید می شوند.پس از 2 هفته بازجویی و شکنجه آنها را مجددا به زندان ماکو بازگردانده  و به اعدام محکوم می کنند.
این 2 زندانی به حکم سنگین و غیر انسانی خود اعتراض می کنند و حکم آنها در دادگاه تجدید نظر به 10 سال زندان کاهش می یابد. پس از آن زندانی رمضان احمد کمال به زندان قزوین و زندانی فرحان چالش به زندان زنجان تبعید می شوند. وضعیت زندانی سیاسی رمضان احمد کمال در زندان قزوین به دلیل عفونت شدید زخمش به حدی وخیم می شود که او را به زندان اوین  و از آنجا به زندان گوهردشت کرج جهت درمان منتقل می نمایند. اما هیچگاه مورد درمان جدی قرار نگرفت و به این خاطر است که دست این زندانی در آستانه قطع شدن و به دلیل عفونت شدید و زخم عمیق جان او را در معرض خطر جدی   قرار داده است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، استفاده سیستماتیک از بیماری زندانیان سیاسی  به منظور تشدید فشار و یا نقض عضو کردن آنها  که به صورت یک شیوۀ معمول رژیم ولی فقیه علی خامنه ای در زندانهای  وی در آمده است را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت این رژیم به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
9 اردیبهشت 1391 برابر با 28 آپریل  2012

گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

  

هیچ نظری موجود نیست: