۱۳۹۱ اردیبهشت ۹, شنبه

قصد محاکمۀ زندانی سیاسی ارژنگ داودی بر مبنای اتهام محاربه


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی سیاسی ارژنگ داودی قرار است ساعت 10:00 صبح روز یکشنبه 10 اردیبهشت ماه در شعبۀ 15  دادگاه انقلاب توسط صلواتی معروف به قاضی مرگ  مورد محاکمه قرار گیرد.
تابستان سال گذشته زندانی سیاسی ارژنگ داودی  چند ماه به سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین منتقل گردید و توسط بازجویان وزارت اطلاعات تحت شکنجه های شدید جسمی و روحی قرار گرفت که منجر به پاره شدن پرده گوش  و عفونت  آن  و همچنین آسیب جدی به کتفش  گردید.علیرغم اینکه این زندانی سیاسی  8 سال است که  در زندان بسر می برد بازجویان اقدام به  پرونده سازی جدید بر مبنای اتهام محاربه  علیه وی نمودند.
آخرین بار و برای چندین مرتبه ، اواخر فروردین ماه سال جاری زندانی سیاسی ارژنگ داودی را  به سلولهای انفرادی بند سپاه (شکنجه گاه وزارت اطلاعات) زندان گوهردشت کرج منتقل کردند و به مدت 5 روز مورد شکنجه های وحشیانه قرار دادند بطوری که از ناحیۀ بینی بشدت آسیب دید.فردی که  با اسامی مستعار (مدرسی،انصاری و صفری) خود را معرفی می کرد و وی را مورد شکنجه قرار می داد رئیس بند سپاه زندان گوهردشت کرج می باشد. مشخصات ظاهری این شکنجه گر به قرار زیر می باشد: سن این فرد حدودا 36 الی 37 ساله می باشد چهره ای گرد سبزه  با چشمان مشکی و موهای سیاه .قد این فردحدودا 178 سانتیمتر هیکلی متوسط و وزن وی حدودا 90 کیلو  می باشد.از هموطنانی که از این شکنجه گر، اطلاعات بیشتری و یا عکسی دارند  تقاضا می کنیم برای افشای این فرد و ممانعت از ادامۀ شکنجۀ زندانیان سیاسی در اختیار ما قرار دهند.  
همچنین سال گذشته  همزمان با انتقال این زندانی سیاسی به شکنجه گاه بند 209 ، بازجویان وزارت اطلاعات همسر وی خانم نازنین داودی را به دلیل دفاع از همسرش به بند 209 زندان اوین منتقل کردند و بیش از 4 ماه مورد شکنجۀ جسمی و روحی قرار دادند. بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه بطرز بی شرمانه ای همسرش را تحت فشار قرار دادند که باید از آقای داودی طلاق بگیرد  در غیر اینصورت او را دادگاهی و محکوم به زندان خواهند کرد.بازجویان وزارت اطلاعات همچنین فشارهای غیر انسانی علیه خانواده همسر آقای داودی ایجاد کرده اند یکی از برادران همسرش را از کار اخراج کرده اند وسایر اعضای خانواده را تحت فشارهای مختلفی قرار داده اند.آنها خانم داودی را از ملاقات با همسرش منع کرده اند و هر گونه ارتباط تلفنی و یا ملاقات  را از آنها سلب نموده اند.
از طرفی دیگر منزل شخصی زندانی سیاسی ارژنگ داودی و تنها سرپناه این خانواده  را با نامۀ دفتر ولی فقیه علی خامنه ای مصادره  و در اختیار یکی از بازجویان وزارت اطلاعات قرار داده اند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، پرونده سازی جدید و محاکمۀ این زندانی سیاسی که بیش از 8 سال در زندان بسر می برد  بر مبنای محاربه را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجر می باشد.  
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
09 اردیبهشت 1391 برابر با 28 آوریل 2012
گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

info@hrdai.net                   
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است
  
  


   

هیچ نظری موجود نیست: