۱۳۹۱ فروردین ۲۹, سه‌شنبه

دکتر اسدی زندانی سیاسی محبوس در بند 350 زندان اوین با خطر جدی نابینایی مواجه است


بنابه گزارشات ارسالی به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" دکتر اسدالهی اسدی یکی از زندانیان سیاسی حاضر در بند 350 اوین، مدت‌هاست که از ناحیه چشم دچار ناراحتی حادی است.
دکتر اسدی ماه‌هاست که از ضعف بینایی رنج می‌برد، به گونه‌ای که وسعت دیدش به کمتر از یک متر کاهش یافته است. این در حالی است که ماهها پیگیری برای مهیا شدن امکان ویزیت ایشان از سوی متخصص چشم پزشکی بی‌نتیجه مانده است و بیم آن می‌رود که با پیشرفت بیماری، بینایی خود را از دست دهد.
دکتر اسداله اسدی در روز 23 تیرماه سال 89 توسط نیروهای امنیتی در تبریز دستگیر شد. این زندانی سیاسی به مدت 6 ماه در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات تبریز و 4 ماه در سلولهای انفرادی بند 209 و 240 به شدت تحت شکنجه های قرون وسطای قرار می گیرد تا به اتهامات واهی مطرح شده بر علیه خود اعتراف کند. پس از 6 ماه بازداشت موقت، از طرف بازپرس هاشم زاده به تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی کشور متهم می شود.
دکتر اسدی در دادسرای اوین دادگاه انقلاب تهران توسط بازپرس بیگی (بازجوی سابق وزارت اطلاعات) مورد بازجویی قرار گرفته و تا به حال چندین بار به شعبۀ 15 دادگاه انقلاب منتقل شده است و توسط صلواتی معروف به قاضی مرگ تحت فشار قرار گرفته است تا اتهامات دروغین بازجویان وزارت اطلاعات را بپذیرد اما او از پذیرفتن اتهامات دروغین بازجویان وزارت اطلاعات خوداری کرده است.دکتر اسدی از بدو دستگیری تا به حال از داشتن وکیل محروم بوده است.
«کوششگران حقوق بشر ایران»
29 فروردین ماه 1391
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: