۱۳۹۱ اردیبهشت ۵, سه‌شنبه

رد خواسته های فریبکارانۀ بازجویان وزارت اطلاعات توسط زندانی سیاسی رضا شریفی بوکانی


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" روز سه شنبه 5 اردیبهشت ماه یکی از مسئولین زندان بدون هیچ مقدمه ای به زندانی سیاسی کرد رضا شریفی بوکانی مراجعه نمود و به او پیشنهاد نمود که تقاضای مرخصی نماید تا او را بلافاصله به مرخصی بفرستند. اما این زندانی سیاسی کرد ازپیشنهادهای فریبکارانه بازجویان وزارت اطلاعات سر باز زد و به آنها گفت: من زمانی به مرخصی می روم که تمامی همبندیانم از چنین امکانی برخوردار شوند در غیر این صورت رفتن من به مرخصی را خیانت به سایر همبندیانم می دانم و از رفتن به مرخصی امتناع ورزید.
لازم به یاد آوری است که این زندانی سیاسی کرد مدتی پیش شرایط قرون وسطایی زندان گوهردشت کرج و بخصوص بند زندانیان سیاسی را برای گزارشگر ویژه حقوق بشر دکتر احمد شهید تشریح کرده بود و بر شرایط غیر انسانی و قرون وسطایی در زندان گوهردشت شهادت داده بود.
حال بازجویان وزارت اطلاعات برای غلب واقعیتها سعی داشتند با پیشنهاد فریبکارانه شرایط قرون وسطایی در بند زندانیان سیاسی را وارونه جلوه دهند ولی با هوشیاری این زندانی سیاسی و رد پیشنهاد فریبکارانه آنها مانع بهره برداری شکنجه گران وزارت اطلاعات گردید.
بازجویان وزارت اطلاعات اخیرا دستور بستری کردن تعداد بسیار اندکی از زندانیان سیاسی که در شرایط حاد جسمی هستند دربیمارستانها را داده اند در حالی که تعداد بسیار زیادی از زندانیان سیاسی که در شرایط بسیار حاد جسمی هستند بدون درمان به حال خود رها شده اند و یا با دادن مرخصی به مسئولین سابق رژیم که در زندان بسر می برند. و انتشار بلافاصله اخبار آن در رسانه های فارسی زبان مانند بی. بی.سی و رادیو فردا سعی دارد شرایط قرون وسطایی حاکم بر زندانها را وارونه جلوه دهند. و موارد فوق را به عنوان سند و مدرک در اختیار سازمانهای حقوق بشری قرار می دهد تا اینگونه وانمود کند که شرایط در زندانها به گونه ای که گفته می شود نیست.
زندانیان سیاسی مستقل و آزادیخواه که هیچگونه وابستگی به مسئولین سابق رژیم ولی فقیه ندارند از حداقل امکانات اولیه مانند درمان ، ملاقات با خانواده هایشان ، مرخصی و سایر موارد محروم می باشند. و از طرفی دیگر از طرف رسانه های فارسی زبان مانند بی . بی. سی و غیره که از حداقل اصول بی طرفی ژورنالیستی به دور می باشد بطور کامل بایکوت شده اند.
از طرفی دیگر امروز فردی به نام خدابخشی که خود را نماینده رئیس قوۀ قضاییه معرفی می کرد با زندانیان سیاسی محکوم به اعدام زانیار مرادی و لقمان مرادی که زیر شکنجه بازجویان وزارت اطلاعات وادار به اعتراف علیه خود شده بودند ملاقات نمود و به واقعیتهایی امرکه بر آنها روا شده بود گوش فرا داد و به آنها وعده داد که گزارش اظهارات آنها را به قوۀ قضاییه ارسال خواهد نمود.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
5 اردیبهشت 1391 برابر با 24 آوریل2012

http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: