۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۱, دوشنبه

به تعویق افتادن دادگاه زندانی سیاسی ارژنگ داودی


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" محاکمۀ زندانی سیاسی ارژنگ داودی با دستگیری وکیلش محمد علی دادخواه به تعویق افتاد.
روز یکشنبه 11 اردیبهشت ماه زندانی سیاسی ارژنگ داودی پس از 8 سال زندان برای چندمین بار به شعبۀ 15 دادگاه انقلاب که ریاست آن را صلولتی معروف به قاضی مرگ به عهده دارد برده شد.او پس از لحظاتی که به دفتر دادگاه وارد شده بود توسط وکیلش محمد علی دادخواه مطلع شد که او را دستگیر کرده اند و دادگاهش به تعویق خواهد افتاد.
پس از دستگیری آقای دادخواه، صلواتی زندانی سیاسی ارژنگ داودی را به صحن دادگاه فراخواند و به او اطلاع داد که دادگاهش به تویق افتاده است.در دادگاه آخوندی به نام نوری که به عنوان نماینده دادستان در آنجا حضور داشت.صلواتی و آخوند نوری سعی داشتن با وعد و وعید  زندانی سیاسی ارژنگ داودی متقاعد کنند که اگر 3 ماه سکوت کند تمامی خواسته هایش را اجرا خواهند کرد. البته در جریان 5 روز شکنجه در بند سپاه زندان گوهردشت کرج بازجویان وزارت اطلاعات همین پیشنهاد را به او داده بودند.
زندانی سیاسی ارژنگ داودی خطاب به صلواتی و آخوند نوری گفت: که چرا به مدت 5 روز او را در بند سپاه مورد شکنجۀ جسمی و روحی  قرار دادند.وقتی که آخوند نوری و صلواتی از او پرسیدند علت شکنجه چه بوده است. آقای داودی به آنها گفت : به خاطر اینکه من حاضر نبودم نام سازمان مجاهدین خلق ایران را سازمان منافقین همانطوری که بازجوها خواهند آن بودند تکرار کنم .در اینجا صلواتی و آخوند نوری به خشم آمدند و با تکرار سازمان منافقین سعی داشتند فرهنگ لغات خود را به او تلقین کنند.اما زندانی سیاسی ارژنگ داودی با استدلال به آنها گفت که نمی شود اسامی که چندین ده وجود داشته است آنگونه که شماها می خواهید من باید آن را تکرار کنم و این خود دیکتاتوری است. در اینجا آخوند نوری خطاب به زندانی سیاسی ارژنگ داودی گفت :" تو با تکرار اسم مجاهدین خلق سرت را به باد خواهی داد". یکی شیوه های بازجویان وزارت اطلاعات و افرادی که خود را قاضی نام نهاده اند این است که ایجاد خط قرمز و تابو کردن نام سازمانهای سیاسی  می باشد که از جملۀ آنها سازمان مجاهدین خلق ایران می باشد که با حساسیت بسیار شدید برای آنها می باشد.
آخوند نوری از زندانی سیاسی ارژنگ داودی پرسید که خواستۀ شما چی هست؟ زندانی سیاسی ارژنگ داودی خطاب به آنها گفت: مردم ایران خواهان آن هستند که خودشان با انتخابات آزاد رهبر کشورشان را انتخاب کنند و نه به صورت انتصابی و خود خوانده باشد. پس از آن به او گفته شد که دادگاه وی برای زمان نامشخصی به تعویق افتاده است.
از طرفی دیگر رسانه های فارسی زبان دولتهای غربی که منعکس کننده نظرات و دیدگاه های وزارت امور خارجۀ کشورهای مربوطه خود می باشند و سعی دارند گزارشات و خبرهای حقوق بشری بخصوص زندانیان سیاسی آزادیخواه و مستقل که تقریبا بیش از 90 درصد را تشکیل می دهند سکوت کنند و یا از کنار آن بگذرند آنها همچنین با اخبار داخلی ایران چنین برخوردی دارندو هر رسانۀ مستقل و حقوق بشری فعال در این زمینه را که واقعیتها و شرایط قرون وسطایی را منعکس می نماید خبرهای آن  را بایکوت می کنند و زمانی که ناچار می شوند از خبرهای آن استفاده نمایند به دلخواه خود در مطالب آن دخل و تصرف می کنند ومهمتر از آن از ذکر منبع خوداری می کنند که از جملۀ آن می توان صدای امریک و یک رادیوی فارسی زبان دولت اروپایی را نام برد. روز گذشته خبر دستگیری مدافع حقوق بشر و حقوق زندانیان سیاسی محمد علی دادخواه را که از سایت فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران بر گرفته بودند بر خلاف اصول اولیه ژورنالیستی از ذکر منبع آن خوداری نموده اند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، دستگیری حقوق دان و وکیل مدافع زندانیان سیاسی آقای محمد علی دادخواه و تحت فشار قرار دادن موکلش در دادگاه بدون حضور وی برای تکرار نمودن فرهنگ لغت ابداع شده در دادگاه تفتیش عقاید ولی فقیه علی خامنه ای را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه  آخوندعلی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
12 اردیبهشت 1391 برابر با 30 آوریل  2012

گزارش فوق  به سازمانهای زیر ارسال  گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

  

هیچ نظری موجود نیست: