۱۳۹۰ خرداد ۴, چهارشنبه

اجرای حکم ضدبشری اعدام، یک جوان زندانی در زندان گوهردشت کرج


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" حکم ضدبشری اعدام یک زندانی که روز دوشنبه به سلولهای انفرادی بند 1 زندان گوهردشت کرج منتقل شده بود روز سه شنبه به اجرا گذاشته شد.
روز سه شنبه 3 خرداد ماه حکم ضدبشری اعدام زندانی صادق حشمتیان 27 ساله پس از نزدیگ به 7 سال زندانی بودن در زندان گوهردشت کرج به اجرا گذاشته شد. علیرغم گذشت 2 روز از اعدام این زندانی هنوز قوۀ قضاییه و رسانه های حکومتی از اعلام آن خوداری می کنند. عدم اعلام اجرای حکم جنایتکاران و ضدبشری حکم اعدام این جوان زندانی دلیل قاطعی بر آن است که اعدام ها بصورت گسترده و در خفا در زندانهای مختلف رژیم ولی فقیه به اجرا گذشته می شود.
این جوان زندانی نزدیگ به 7 سال در زندان گوهردشت کرج در شرایط غیر انسانی و طاقت فرسایی محبوس بود . زندانبانان برای تحت فشار قرار دادن وی ،او را برای مدتی طولانی به بند 5 معروف به متادون منتقل کرده بودند و اخیرا وی به بند 6 انتقال داده اند. این جوان زندانی نسبت به شرایط غیر انسانی در بند 5 بارها همراه با سایر همبندیانش اقدام به اعتراض نموده بود و در 2 مورد همراه با سایر زندانیان اقدام به در دست گرفتن کامل بند5 نموده بودند. یکی از دلایل اجرای حکم ضدبشری اعدام این جوان اعتراض علیه شرایط غیر انسانی حاکم بر زندان می باشد.
هدف از پنهان کاری و عدم اعلام اجرای احکام اعدام ترس از واکنشهای سازمانهای حقوق بشری و مراجع بین المللی است.در چند هفتۀ اخیر رژیم ولی فقیه علی خامنه ای بخاطر جنگ قدرت بین وی و احمدی نژاد و همچنین در آستانۀ مناسبتهای خرداد ماه موج اعدام ها را در ایران شدت بخشیده است و با این موج اعدام ها سعی دارد در جامعه فضای رعب و وحشت حاکم کند تا از اعترضات آزادیخواهانه وحق طلبانه مردم ایران جلوگیری نماید.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،موج لایننقطع اعدام ها در ایران که هدفی جزء ایجاد رعب و وحشت در بین مردم ندارد را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل،کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار رسیدگی به جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای در دادگاه های بین المللی است.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
04 خرداد 1390 برابر با 25 می 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
دبیر کل سازمان ملل متحد
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: