۱۳۹۰ خرداد ۴, چهارشنبه

از وضعیت و شرایط دستگیر شدگان 11 اردیبهشت هیچ خبری در دست نیست


بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، علیرغم گذشت بیش از 3 هفته از دستگیری، دستگیر شدگان 11 اردیبهشت ماه و انتقال آنها به سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین از وضعیت و شرایط آنها هیچ خبری در دست نیست.
در پی یورش وحشیانه، گسترده و همزمان سربازجویان وزارت اطلاعات و مامورانشان به 5 منزل مسکونی در نقاط مختلف تهران و دستگیری 8 نفر که در دو مورد آن دستگیری تمامی اعضای خانواده می باشد و انتقال آنها به سلولهای انفرادی بند 209 زندان اوین شکنجه گاه وزارت اطلاعات بیش از 3 هفته می گذرد. علیرغم گذشت 25 روز از دستگیری آنها ولی همچنان از وضعیت و شرایط آنها هیچ خبری در دست نیست.عدم دادن ملاقات و ممنوعیت تماس تلفنی حاکی از آن است که سربازجویان وزارت اطلاعات آنها را تحت بازجویهای طولانی وشکنجه های جسمی و روحی خود قرار داده اند.
در جریان یورش وحشیانه و غیر انسانی 8 نفر دستگیر شدند که اسامی آنها را به قرار زیر می باشند:
- دکتر هانی یازرلو از فعالین سیاسی شناخته شده و از زندانیان سیاسی رژیم پیشین و زندانی سیاسی دهۀ 60 می باشد.دکتر یازلو در دهۀ 60 همراه با همسرش (نازیلا دشتی )در حالی که باردار بود دستگیر شد و چندین سال در شکنجه های وزارت اطلاعات بسر برد. در حال حاضر همسرش (خانم نازیلا دشتی ) و فرزندش حامد یازرلو در زندان اوین بسر می برند. دکتر یازرلو از ناراحتیهای حاد قلبی رنج می برد و می بایست بطور مستمر داروهای خود را مصرف نماید.تحت شکنجه های جسمی و روحی قرار دادن او جان وی را در معرض خطر جدی قرار می دهد.
-ناصر سوداگری ، همسرش طاهره سوداگری و فرزند آنها پویان سوداگری می باشند.ناصر سوداگری و همسرش طاهره سوداگری از زندانیان سیاسی دهۀ 60 می باشند و در سال 86 بدلیل شرکت در مراسم نوزدهمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی 67 چندین ماه در بند 209 شکنجه گاه وزارت اطلاعات تحت شکنجه های جسمی و روحی قرار داشتند و با سپردن وثیقه های سنگین بطور موقت از زندان آزاد شدند.
-خانم آریا الماسی45 ساله کارمند بیمارستان دی (همسر ماشالله حائری) و فرزندش نگار حائری؛ آنها در جریان اعتراضات سال 88 همراه باپدر خانواده آقای ماشالله حائری دستگیر شدن و پس از چند ماه بازداشت به قید وثیقه آزاد شدند.اما آقای حاثری همچنان در سالن ایزوله شده 12 بند4 زندان گوهردشت کرج زندانی است.
-خانم صدیقه مرادی 50 ساله از زندانیان سیاسی دهۀ 60 می باشد
- آقای محمد عظیمی از زندانیان سیاسی دهۀ 60 می باشد و همسر او خانم فاطمه (حوری)ضیایی اخیرا پس از طی چند سال زندان و پایان یافتن محکومیت غیر قانونی و غیر انسانی آزاد شده بود.
خانواده های دستگیر شدگان روز 11 اردیبهشت برای آگاهی یافتن از وضعیت و شرایط عزیزانشان به ارگانهای مختلف رژیم ولی فقیه و از جملۀ آنها عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران که نام وی در لیست بین المللی ناقضین حقوق بشر و از جنایتکاران علیه بشریت می باشد مراجعه کرده اند ولی او از روبرو شدن و پاسخ دادن به خانواده ها سرباز می زند.
حملات گسترده و همزمان توسط چند سربازجوی وزارت اطلاعات به منازل مسکونی در نقاط مختلف تهران صورت گرفت از جمله کسانی که این حملات وحشیانه را فرماندهی می کردند عبارتند از ؛ سربازجوی وزارت اطلاعات با نام مستعار علوی و سربازجوی دیگر سعید شیخان و تعدادی دیگری از آنها شرکت داشتند. علوی و سعید شیخان از شکنجه گران و جلادان بند 209 زندان اوین می باشند و تا به حال در قتل و نقض عضو تعداد بیمشاری از زندانیان سیاسی نقش مستقیم داشتند. این دو جنایتکار علیه بشریت همچین در صدور و اجرای حکم اعدام زنده یادان علی صارمی،جعفر کاظمی ، محمد علی حاج آقایی مستقیما نقش داشتند. آنها همچنین نقش مستقیمی در زجر کش کردند زنده یاد محسن دگمه چی داشتند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،نسبت به شکنجه های وحشیانه و قرون وسطایی که جان دستگیر شدگان و به بخصوص دکتر هانی یازرلو را تهدید می کند هشدار میدهد و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
04 خرداد 1390 برابر با 25 می 2011
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگران ویژه دستگیریهای خودسرانه، زنان و شکنجه
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
http://hrdai.net
info@hrdai.net
pejvak_zendanyan10@yahoo.com
pejvakzendanyan@gmail.com
Tel.:0031620720193
استفاده از گزارشهای فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران تنها با ذکر منبع مجاز است

هیچ نظری موجود نیست: