۱۳۹۷ فروردین ۶, دوشنبه

تشدید فشارها ،محدودیتها و اذیت و آزارها علیه یک زندانی سیاسی در زندان کاشانبنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» بازجویان وزارت اطلاعات علاوه بر عدم درمان وی  فشارها ،محدودیتها ، اذیت وآذارها  را علیه این زندانی سیاسی در زندان کاشان را شدت بخشیده اند
زندانی سیاسی علیرضا وارسته علیرغم اینکه پزشک زندان تاکید نموده است که برای درمان می بایست به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل گردد اما بازجویان وزارت اطلاعات نه تنها از درمان این زندانی در خارج از زندان ممانعت می کنند بلکه او را در ایزوله قرار داده اند و از تماس زندانیان با وی ممانعت می کنند و همچنین فشارها، محدودیتهای مختلف و اذیت و آذارها را شدت بخشیده اند .
این زندانی سیاسی از ناراحتی حاد روحی (DBI ) رنج می برد و در طی زمان بازداشت بیماری وی شدت یافته  و با پیگیریهای خانواده اش پرونده پزشکی او  به کمسیون پزشکی منتقل شد . کمیسیون پزشکی   آزادی و تحت درمان قرار گرفتن وی را تایید  و تاکید نموده بود اما بازجویان وزارت اطلاعات از این مسئله ممانعت کردند.
زندانی سیاسی علیرضا وارسته به دلیل ارتباط داشتن با خانواده های قتل عام سال۱۳۶۷  دستگیرشده است. زندانی سیاسی علیرضا وارسته بعد از ۴ ماه بازداشت با اتهاماتی از جمله داشتن ارتباط با سازمان مجاهدین خلق ایران  و سایر اتهامات دیگر به حکم سنگین و غیر انسانی ۱۰ سال زندان محکوم شد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات از درمان این زندانی سیاسی وتشدید فشارها و محدودیتها و اذیت و آذار این زندانی سیاسی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواهان دخالت برای آزادی فوری و بی قید و شرط وی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۷ فروردین  ماه۱۳۹۷ برابر با ۲۶ مارس ۲۰۱۸

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
دبیر کل سازمان ملل متحد
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: