۱۳۹۷ فروردین ۲, پنجشنبه

انتقال یکی از زندانیان سیاسی هموطن بلوچ به سلول انفرادی زندان زاهدان


بنا به گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،  بازجویان وزارت اطلاعات زندانی سیاسی عمادالدین ملازهی را از زندان سروان خارج و به سلول انفرادی زندان زاهدان منتقل نمودند.
روز چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه  زندانی سیاسی هموطن بلوچ عمادالدین ملازهی بطور ناگهانی توسط بازجویان وزارت اطلاعات  از زندان سروان خارج و به نقطه نامعلومی منتقل گردید. پس از گذشت چند روز بی خبری از وضعیت  این زندانی سیاسی  روز گذشته مشخص گردید که او را به سلول انفرادی زندان زاهدان منتقل نموده اند.
خانواده وی از وضعیت و شرایط او از روز چهارشنبه  تا به حال بطور مستقیم بی اطلاع هستند
زندانی سیاسی عمادالدین ملازهی اخیر با اعمال نفوذ بازجویان وزارت اطلاعات علیرغم نقض حکم قبلی مجددا به  ۱۰ سال زندان محکوم شد.
زندانی سیاسی عماد الدین ملازهی اول آذرماه از کمینی که ماموران اطلاعات سپاه به منظور ترور او برپا کرده بود بطرز معجزه آسایی نجات یافت و اشتباها یکی از دوستان وی بنام خلیل جهان دیده را ترور نمودند. ماموران اطلاعات سپاه وقتی متوجه شدند فرد دیگری را اشتباها ترور و به قتل رسانده اند بلافاصله وی را دستگیر و چندین روز تحت شکنجه های جسمی و روحی قرار دادند تا او را وادار به اعتراف دروغین علیه خود در مقابل دوربین های تلویزیون کنند تا جنایتی را که خود مرتکب شده اند و منجر به قتل یک فرد بیگناه شده بود را بپوشانند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، انتقال زندانی سیاسی عمادالدین ملازهی به سلول انفرادی را  محکوم می کند و از کمیسرعالی حقوق بشر ،دبیرکل سازمان ملل متحد و گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مراجع بین المللی خواهان اقدام فوری بمنظور آزادی بدون قید و شرط زندانیان سیاسی در ایران است.


فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۰۲ فروردین ۱۳۹۷ برابر با ۲۲ مارس ۲۰۱۸
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:

دبیر کل سازمان ملل متحد
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: