۱۳۹۶ اسفند ۱۴, دوشنبه

ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات از درمان یک زندانی سیاسی در زندان کاشان


بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» بازجویان وزارت اطلاعات از درمان زندانی سیاسی علیرضا وارسته که از ناراحتی حاد رنج می برد ممانعت می کنند.
وضعیت جسمی زندانی سیاسی علیرضا وارسته در اثر فشارها و رفتارهای غیر انسانی حاد می باشد با این وجود بازجویان وزارت اطلاعات برای تحت فشار قرار دادن وی از درمان او ممانعت می کنند.
این زندانی سیاسی از ناراحتی حاد روحی (DBI ) رنج می برد و در طی زمان بازداشت بیماری وی شدت یافته  و با پیگیریهای خانواده اش پرونده پزشکی او  به کمسیون پزشکی منتقل شد . کمیسیون پزشکی   آزادی و تحت درمان قرار گرفتن وی را تایید  و تاکید نموده بود اما بازجویان وزارت اطلاعات از این مسئله ممانعت کردند.
زندانی سیاسی علیرضا وارسته به دلیل ارتباط داشتن با خانواده های قتل عام سال۱۳۶۷  دستگیرشده است. زندانی سیاسی علیرضا وارسته بعد از ۴ ماه بازداشت با اتهاماتی از جمله داشتن ارتباط با سازمان مجاهدین خلق ایران  و سایر اتهامات دیگر به حکم سنگین و غیر انسانی ۱۰ سال زندان محکوم شد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات از درمان این زندانی سیاسی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواهان دخالت برای آزادی فوری و بی قید و شرط وی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۵ اسفند  ماه۱۳۹۶ برابر با ۵ مارس ۲۰۱۸

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
دبیر کل سازمان ملل متحد
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: