۱۳۹۷ فروردین ۳, جمعه

رفتارهای وحشیانه و غیر انسانی یکی از قاضی های ولی فقیه با زندانیان سیاسی در زندان تبریز

 
بنا به گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، یکی از افراد قوه قضاییه ولی فقیه معلم زندانی را مورد توهین و رفتارهای وحشیانه خود قرار داد.
معلم زندانی محمد امین آگوشی متولد ۱۳۳۸ است که از مهر ماه ۱۳۸۶ با یورش ماموران  اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر و در زندانهای مختلف ایران  زندانی است.وی اخیرا برای پیگیری پرونده خویش به فردی به نام علیزاده قاضی اجرای احکام مراجعه می نماید .او   با بی احترامی و عربده کشی این فرد  مواجه میگردد هنگامی که این زندانی سیاسی نسبت به رفتارهای وحشیانه  قاضی ولی فقیه اعتراض می کند ، علیزاده دستور می دهد که او را از اجرای احکام بیرون نمایند. رفتارهای وحشیانه و غیر انسانی این فرد تقریبا  با تمامی زندانیان می باشد.
لازم به یاد آوری است که معلم زندانی محمد امین آگوشی ۹ سال و ۸ ماه است که در زندانهای مختلف ایران  زندانی است. او ابتدا ۴ سال در زندان ارومیه زندانی بود و پس از آن او را به زندان زاهدان تبعید نمودند و به مدت ۳ سال در آنجا زندانی بود سپس او را به زندان تبریز تبعید کردند که ۲ سال است  در زندان تبریز زندانی می باشد. زندانی سیاسی محمد امین آگوشی به ۱۰ سال زندان محکوم شده است و تقریبا ۴ ماه از محکومیت غیر انسانی و ظالمانه او باقی مانده  است.
  فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، رفتارهای غیر انسانی قاضی های ولی فقیه آخوند علی خامنه ای علیه این زندانی را محکوم می کند و از کمیسرعالی حقوق بشر ،دبیرکل سازمان ملل متحد و گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران و سایر مراجع بین المللی خواهان اقدام فوری بمنظور آزادی بدون قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی در ایران است.


فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۰۴ فروردین۱۳۹۷ برابر با ۲۳ مارس ۲۰۱۸
گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:

دبیر کل سازمان ملل متحد
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: