۱۳۹۷ فروردین ۳۰, پنجشنبه

بازجویان وزارت اطلاعات یک زندانی سیاسی بستری در بیمارستان علیرغم توصیه پزشکان به زندان کاشان منتقل نمودند


بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران»  بازجویان وزارت اطلاعات یکی از زندانیان سیاسی که در شرایط حاد در بیمارستان بستری بود علیرغم مخالفت پزشکان به زندان کاشان بازگرداندند. 
زندانی سیاسی علیرضا وارسته که به خاطر شرایط حاد جسمی اش به بیمارستان منتقل شده بود بدستور بازجویان اداره اطلاعات کاشان در طی مدتی که در بیمارستان بستری بود دستها و پاهای او را با  دست بند به تخت بیمارستان زده بودند ودائما او را در بیمارستان تحت فشارهای روحی قرار می دادند. این مسئله باعث اعتراض پزشکان  گردید و خواهان متوقف کردن  فشارها علیه این بیمار زندانی بودند. ماموران اداره اطلاعات وقتی که با اعتراضات کادر پزشکی مواجه شدند، علیرغم وضعیت حاد این زندانی سیاسی روز چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه وی را بدون درمان به زندان کاشان منتقل نمودند .

زندانی سیاسی علیرضا وارسته  از بیماری حاد (DBI ) رنج می برد ، در طی زمان بازداشت بیماری وی شدت یافته  و با پیگیریهای خانواده اش پرونده پزشکی او  به کمسیون پزشکی منتقل شد . کمیسیون پزشکی   آزادی و تحت درمان قرار گرفتن وی را تایید  و تاکید نموده بود اما بازجویان وزارت اطلاعات از این مسئله ممانعت کردند.
زندانی سیاسی علیرضا وارسته به دلیل ارتباط داشتن با خانواده های زندانیان سیاسی  قتل عام شده  سال۱۳۶۷ دستگیرشده است. این  زندانی سیاسی بعد از ۴ ماه بازداشت با اتهاماتی از جمله داشتن ارتباط با سازمان مجاهدین خلق ایران  و سایر اتهامات دیگر به حکم سنگین و غیر انسانی ۱۰ سال زندان محکوم شد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،دست و پا بند زدن و تشدید فشارهای روحی و بازگرداندن بدون درمان این زندانی سیاسی به زندان کاشان  را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواهان دخالت برای آزادی فوری و بی قید و شرط وی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران 
۳۰ فروردین  ماه۱۳۹۷ برابر با ۱۹ آپریل ۲۰۱۸

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
دبیر کل سازمان ملل متحد
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل 
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193
طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: