۱۳۹۶ بهمن ۹, دوشنبه

افزایش فشارها و محدودیت ها علیه زندانیان بی دفاع در زندان گوهردشت کرجبنا به گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» افزایش یافتن فشارها علیه زندانیان در زندان گوهردشت کرج بدستور ریيس این زندان.

بدستور ضیایی رئیس زندان گوهردشت کرج هواخوری اکثر بندها بسته شده و زندانیان حق استفاده از هواخوری را ندارند. از آنجاییکه تعداد زندانیان در بندهای زندان گوهردشت کرج بیش از حد ظرفیت مجاز است ، زندانیان برای فرار از این شرایط به هواخوری زندان پناه می بردند که در طی روزهای اخیر این امکان از آنها سلب شده است.

از طرفی مدتی است که فروشگاه زندان نیز بسته است و زندانیان قادر به خرید مایحتاج روزانه خود نیستند. غذای زندان از نظر کمی و کیفی به غایت وحشتناک است و زندانیان مجبور هستند که  مایحتاج روزانه خود را با هزینه شخصی خریداری کنند.

شرایط ایجاد شده به دستور ضیایی ریس زندان گوهردشت کرج برای زندانیان در این زندان غیر قابل تحمل شده و بشدت تحت فشار هستند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران افزایش محدودیتها و فشار علیه زندانیان بی دفاع توسط رئیس زندان گوهردشت کرج را به شدت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران ، دبیر کل سازمان ملل متحد و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدام فوری و عملی به منظور پایان دادن به فشارها علیه زندانیان در ایران توسط رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای است.   
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۹ بهمن ماه۱۳۹۶ برابر با ۲۹ ژانویه ۲۰۱۸

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
دبیر کل سازمان ملل متحد
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: