۱۳۹۶ دی ۲۳, شنبه

تخلیه یکی از سالنهای زندان گوهردشت کرج برای نگهداری دستگیر شدگان قیام مردم ایرانبنا به گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »  یکی از سالنهای زندان گوهردشت کرج برای نگهداری دستگیر شدگان قیام مردم ایران تخلیه شده است.
بدستور ضیایی رئیس زندان گوهردشت کرج سالن ۲۰ بند ۷ زندان زندان گوهردشت کرج را به طور کامل تخلیه و زندانیان این سالن را در سالنهای دیگر ادغام کرده اند ظرفیت برخی از سالن ها به ۱۰۰ نفر رسیده و عده ای از زندانیان در کریدور بندها استراحت می کنند . گفته می شود که رئیس زندان گوهردشت کرج این سالن را بمنظور نگهداری دستگیرشدگان اعتراضات اخیر قیام مردم ایران  تخلیه کرده است. 
همزما با اوج گیری اعتراضات و قیام مردم علیه رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای ، زندانبانان ولی فقیه از ترس بپاخاستن زندانیان عادی و همصدا شدن با هموطنان خود در بیرون از زندان فشارها و محدودیت ها علیه زندانیان عادی را افزایش داده اند تا آنجا که هواخوری زندانیان بند ۷ زندان گوهردشت کرج  بسته شده و زندانیان اجازه ورزش و رفتن به هواخوری را ندارند.  تلفن را قطع و زندانیان اجازه تماس با بیرون از زندان را ندارند.فروشگاه زندان نیز بسته شده است و از تامین احتیاجات اولیه خود محروم شده اند.
 از طرفی همزمان با شدت یافتن قیام در ایران گارد ویژه زندان نیز در مدت ۲۰ روز ۳ بار به بندهای مختلف زندان گوهردشت کرج به بهانه بازرسی یورش برده  و اقدام به ضرب و شتم زندانیان کرده اند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، افزایش فشارها و محدودیت های اعمال شده بر زندانیان را بشدت محکوم می کند و از دبیرکل سازمان ملل متحد، کمیسر عالی حقوق بشرو گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران خواهان اقدام فوری و عملی بمنظور کاهش فشارها بر زندانیان بی دفاع در زندانهای رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در ایران است.   


فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۲۴ دیماه۱۳۹۶ برابر با ۱۳ ژانویه ۲۰۱۸

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
دبیر کل سازمان ملل متحد
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران
سازمان عفو بين الملل
telegram me/hrdai
Tel.:0031620720193

طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: