۱۳۹۵ مهر ۱۲, دوشنبه

عدم درمان به موقع یک زندانی بیمار در زندان مرکزی زاهدان منجر به مرگ وی شد


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران »   تعلل و عدم درمان چدی و به موقع یک زندانی بیمار در زندان مرکزی زاهدان منجر به مرگ  وی  گردید .
زندانی عزیز انوریان ۳۲ ساله از بند ۷ اتاق ۳۲  زندان مرکزی زاهدان  بیش از ۱ ماه بود که از بیماری قلبی رنج می برد. بیماری قلبی این زندانی یکشنبه شب ۱۱ مهرماه  حاد می شود و همبندیانش وی را  به بهداری زندان منتقل می کنند. اما  بهداری زندان حرفهای او را مبنی بر داشتن بیماری قلبی  باور نمی کند و به وی قرص مسکن معده می دهند و به بند فرستاده می شود .ولی وضعیت این زندانی بسیار حاد می شود و همبندیان وی ناچار می شوند  مجددا او را به بهداری زندان ببرند  .این زندانی بیمار بیش از ۱ ساعت و نیم در انتظار انتقال به مراکز درمانی خارج از زندان بسر برد تا اینکه  همانجا در بهداری زندان فوت می کند. پس از چند ساعت پیکر وی به سردخانه منتقل می گردد.
زندانی عزیز انوریان بیش از ۱ ماه است که از ناراحتی قلبی رنج می برد اما زندانبانان ولی فقیه از اعزام وی به بیمارستانهای خارج از زندان و درمان وی خوداری می کردند
زندانبانان ولی فقیه برای جان زندانیان بی دفاع هیچ ارزشی قائل نیستند و در حال حاضر تعداد زیادی از این زندانیان که دچار  بیماریهای سخت  هستند به حال خود بدون  درمان رها شده اند.اکثر زندانیانی که  در زندان به دلیل عدم درمان فوت می کنند دلیل فوت او را مصرف بیش از حد مواد مخدر عنوان می کنند تا خانواده های آنها پیگیر علت مرگ عزیزان خود نشوند .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،عدم درمان زندانیان بیمار و بی دفاع که منجر به مرگ آنها می شود را محکوم می کند و از مراجع بین المللی خواستار رسیدگی به اعمال ضدبشری رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای در ایران است.

   فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۱۳ مهر٩٥ برابر با ۳ اکتبر ٢٠١٦

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه سازمان ملل متحد
سازمان عفو بين الملل
Tel.:0031620720193


طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: