۱۳۹۵ آبان ۴, سه‌شنبه

نویسنده زندانی گلرخ ابراهیمی ایرایی می بایست فوری و بدون قید و شرط آزاد گردد


روز دوشنبه ۳ آبان ماه مامورین وزارت اطلاعات  به منزل خانم گلرخ ابراهیمی ایرایی نویسنده و همسر زندانی سیاسی  آرش صادقی   یورش بردند و بطرز وحشیانه ای با شکستن درب منزل او را دستگیر و به زندان اوین منتقل نمودند.
نویسنده زندانی گلرخ ابراهیمی ایرایی متولد ۱۳۵۹ می باشد.همانگونه که او قبلا اظهار کرده بود« وقتی برای تفتیش به خانه ما رفتند یکسری سر رسید حاوی دست نوشته های من بود که از خانه ما بردند یکسری داستان و شعر بود که هیچ کجا انتشار نداده بودم نه در فضای مجازی و نه در هیچ محفلی خوانده نشده بود. بر مبنای این دست نوشته ها به من اتهام توهین به مقدسات زدند و ۵ سال حکم دادند. یک سال هم بابت تبلیغ علیه نظام که به ارتباط با خانواده های کشته شدگان استناد کردند . حتی تماس های تلفنی هم برایشان خیلی مهم بود . یکسری عکس و ویدیو از خودم داشتم از تجمعات ۸۸ که هیچ کجا منتشر نشده بود و من  حتی در فیس بوک خودم نگذاشته بودم اما استناد کردند و به مجموع این ها و به من اتهام  تبلیغ علیه نظام و حکم یکسال  دادند .بازهم اشد مجازات را برای اهانت به مقدسات به من دادند و حکم عینان در دادگاه تجدید نظر تایید شد .
نویسنده زندانی گلرخ ابراهیمی ایرایی  شهریورماه ۱۳۹۳ همراه با همسرش آرش صادقی دستگیر و پس از ۱ ماه زندان و شکنجه های روحی با  قرار وثیقه آزاد شد. او دائم مورد تهدید و اذیت و آزار مامورین وزارت اطلاعات از طریق تلفن بود و پس از مصاحبه و تشریح وضعیت خویش بشدت تحت فشار بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت و به وی گفته شده بود به خاطر این مصاحبه حتما بازداشت خواهد شد. خانم ابراهیمی در دوران زندانی بودن همسرش در زندان اوین امکان ملاقات با همسرش را نداشت چونکه بازجویان وزارت اطلاعات وی را بارها تهدید به بازداشت کرده بودند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،یورش وحشیانه نیروهای وزارت اطلاعات به منزل خانم گلرخ ابراهیمی ایرایی را محکوم می کند و خواهان آزادی فوری  بی قید و شرط وی و همسرش و تمامی زندانیان سیاسی در ایران است و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عملی برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران است.

فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران
۵ آبان٩٥ برابر با ۲۵ اکتبر ٢٠١٦

گزارش به سازمانهاي زير ارسال گرديد:
كميسرعالى حقوق بشر سازمان ملل متحد
گزارشگر ويژه سازمان ملل متحد
Tel.:0031620720193


طبق قوانين كپي رايت استفاده از گزارشات فعالين حقوق بشر و دمكراسى در ايران در صورت ذکر منبع بلامانع می باشد

هیچ نظری موجود نیست: